Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 21 to 30 of 79

Thread: Jedan na jedan - Homofobija - alim vs Apemant

Quote Originally Posted by alim View Post
    .. dođem na forum .. gledam tebe .. i .. mislim .. pa koji je ovome vrag .. koju sad ovaj .. propagandu .. tera .. ?
    Ehh, rekoh, odgovor na to pitanje bi potencijalno mogao biti indiskretan.

Najopćenitije rečeno - nikakvu propagandu. Zakon akcije i reakcije... netko nešto napiše, ja odogovorim. Nema tu neke mudrosti... - počne kao 'ispuhivanje', netko prihvati nit, i to se dalje ponavlja ad nauseam. Rekoh, nema to nekog svjesnog cilja, nekog praktičnog smisla. Nego više onako, larpurlartizam. Jer, pa meni je jasno da to što ja pišem neće ništa 'promijeniti' u društvu. Zašto da tome onda pristupam smrtno ozbiljno, ili recimo 'odgovorno'?

.. znaš što znači .. različiti smo ali se poštujemo .. ?

.. znaš što znači .. različiti smo ali se poštujemo .. ?
    Hmm znam. Na što ciljaš, konkretno?

.. pretpostavimo ovako .. da ti je negdje na pameti to .. različiti smo .. ti i gejevci .. ali se poštujemo .. .. velim .. pretpostavimo .. .. mogao si negdje to čuti .. ili sam do toga doći .. ali pretpostavimo .. da ti je taj stav u glavi ..

.. e sad se ja pitam ..

1 .. koliko se poštujete ..
    2 .. koliko ste različiti ..

.. prema teoriji zavjere stvar stoji ovako ..
    .. da ne znaš za njih .. ne bi se poštivali .. ali i nebi znao da ste različiti .. dakle .. problem nastaje vašim .. približavanjem ..
    .. i zavjeraši bi postavili stvar ovako ..
    .. samo ih treba dati blizu .. tebe i gejevce .. čim budu dovoljno blizu .. teatar je osiguran ..
    .. i tu se javlja moje pitanje ..
    .. zašto ideš tako blizu .. ?

.. dakle .. pitanje ..
    .. koja je tvoja odgovornost .. ? .. koliko misliš da moraš blizu .. koliko moraš pokazivati tog poštovanja .. ?
    .. i drugo ..
    .. koliko ste različiti .. ? .. pucaju li oni bez upozorenja .. kao na mrtvoj straži .. ? .. ne bojiš se valjda da te na prepad poseksaju pod jelačić konjem .. ?

.. pretpostavimo ovako .. da ti je negdje na pameti to .. različiti smo .. ti i gejevci .. ali se poštujemo .. .. velim .. pretpostavimo .. .. mogao si negdje to čuti .. ili sam do toga doći .. ali pretpostavimo .. da ti je taj stav u glavi ..
    Pa ne znam baš. Meni se sve nekako čini da sam bio manje agresivan, dok su ONI bili manje agresivni sa svojom retorikom. Naime, danas više nije dovoljno misliti da 'homoseksualnost nije bolest'. Nego, danas čak tvrde da je *homofobija* nekakav psihički poremećaj. Lijep kopernikanski obrat.

Inače sam dojma da bih usprkos nagonskoj odbojnosti prema gay seksu (koju ne poričem) bio sklon stati na stranu nekog npr. homića koji bi bio doslovno fizički ugrožen od strane neke glasne rulje.

.. samo ih treba dati blizu .. tebe i gejevce .. čim budu dovoljno blizu .. teatar je osiguran ..
    .. i tu se javlja moje pitanje ..
    .. zašto ideš tako blizu .. ?
    Hoćeš reći, nekim 'silama' je možda u interesu da postoji klanje među ljudima, po bilo kakvoj osnovi.

A stvarni problemi se tako guraju ispod tepiha? Hmmmm.

Zašto idem blizu? Pa, nemam dojam da JA idem blizu. Zar ti nemaš dojam da se mnogo toga promijenilo zadnjih godina? Čak i Robert Spitzer, kojeg su inače dugo vremena smatrali 'pozitivcem' jer je upravo on bio jedna od ključnih figura u deklasifikaciji h. kao poremećaja, rekao je nešto poput:

"There are dramatic changes obviously and attitudes toward homosexuality,
    television, its amazing what you see now on television."

Znači, i on se 'čudi' koliko se stvar promijenila u zadnjih 30 godina. Nekako ne bih rekao da je to rezultat znanstvenih spoznaja ili naglog porasta IQ-a generalne populacije.

.. dakle .. pitanje ..
    .. koja je tvoja odgovornost .. ? .. koliko misliš da moraš blizu .. koliko moraš pokazivati tog poštovanja .. ?
    Općenito imam poprilično jak intuitivni osjećaj pritiska političke korektnosti, ne samo po pitanju homoseksualnosti, nego i mnogih drugih pitanja.

.. koliko ste različiti .. ? .. pucaju li oni bez upozorenja .. kao na mrtvoj straži .. ? .. ne bojiš se valjda da te na prepad poseksaju pod jelačić konjem .. ?
    Pa, ne baš to - no recimo, malo je reći da nikako ne bih volio da prizori poput onog s Up Your Alley Fair-a u San Franciscu, postanu 'uobičajena stvar' na Zagrebačkim ulicama.

Sad, koliko je to realističan scenarij, ne mogu predvidjeti; no rekoh, već i sam taj pritisak političke korektnosti me nervira. Ne samo zbog mene osobno, nego i kad kod drugih ljudi stalno nailazim na nekritički pokupljene PC krilatice, dosjetke i nonsequiture.

.. pa onda je možda problem u toj .. političkoj korektnosti .. možda si ti protiv političke korektnosti više nego protiv gejevaca .. ?

(.. to ti je slično kao kod .. političkog ustaštva .. koji se boji .. političkog četništva .. pa apsi merčepa nakon 20 godina .. .. a mene sad zanima koji si ti .. politički nekorektan .. kužiš .. ima li te .. ubijaš li .. šta radiš kada nisi žikin komšija .. ?)

.. pa onda je možda problem u toj .. političkoj korektnosti .. možda si ti protiv političke korektnosti više nego protiv gejevaca .. ?
    Ne znam točno, ali to dvoje zajedno vjerojatno ima i sinergijski učinak.

(.. to ti je slično kao kod .. političkog ustaštva .. koji se boji .. političkog četništva .. pa apsi merčepa nakon 20 godina .. .. a mene sad zanima koji si ti .. politički nekorektan .. kužiš .. ima li te .. ubijaš li .. šta radiš kada nisi žikin komšija .. ?)
    Hmm ne shvaćam ovo? Ubijam što? U čemu je sličnost?

.. uzmimo da je svijet podjeljen .. slučajno prirodno ili namjerno .. na gejevce i kontragejavce .. isto kao na srbe i hrvate ..
    .. srbi i hrvati mogu biti sve .. od braće .. do smrtnih neprijatelja .. ti možeš imati srbina sa kojim se slažeš bolje nego s hrvatom .. ?
    .. dali je tako sa tobom i sa gejevcima .. ? .. jesu li i tebe dušmani zavadili .. ? .. zašto .. ? .. nisi pazio .. ?

.. uzmimo da je svijet podjeljen .. slučajno prirodno ili namjerno .. na gejevce i kontragejavce .. isto kao na srbe i hrvate ..
    .. srbi i hrvati mogu biti sve .. od braće .. do smrtnih neprijatelja .. ti možeš imati srbina sa kojim se slažeš bolje nego s hrvatom .. ?
    Pa da, naravno. Uostalom, moj najbolji frend iz srednje (doba rata) je bio pola Srbin pola Musliman. Zaista ne vidim zašto bih 'apriori' držao Hrvata nekim s kime ću se bolje slagati nego sa Srbinom. Premda, prije 100 godina je to možda čak imalo i nekog smisla, te 'nacionalne predrasude'. Danas ima vrlo malo.

.. dali je tako sa tobom i sa gejevcima .. ? .. jesu li i tebe dušmani zavadili .. ? .. zašto .. ? .. nisi pazio .. ?
    Hmmm treba tu biti precizan. Je li mene netko zavadio? Zapravo ne bih rekao da je to 'bitan' aspekt mog odnosa prema tome. Nego se radi o sljedećem: bez obzira na agresivnu retoriku gay aktivista, današnje radikalno forsiranje političke korektnosti u medijima, koje me posebno iritira - i dalje je 'korijen' problema u tome da je meni gay seks jednostavno 'organski odbojan'. Onako, baš 'gadan'. E sad, ako pretpostavim da je gayevima seks također 'bitan', ispada da je meni 'gadno' nešto što je njima 'bitno' (ili 'vrijedno'). Pa ne znam, meni to baš ne izgleda kao dobra osnova za međusobno uvažavanje i poštivanje, a kamoli nekakvu 'bliskost'. (Naime to da se meni okreće želudac na nešto što je njima bitan, vrijedan dio života ili identiteta.) Prema tome, nije ni nužno da nas netko 'zavadi' - jer smo na toj biološkoj, intuitivnoj razini već poprilično 'zavađeni'. A kažem, ova diktatura političke korektnosti samo to još naglašava tj. pojačava.

.. a .. znači .. gej seks .. povraća ti se od njega i ne možeš pobjeći od njega .. ? .. svugdje ga ima .. ? .. čekaj .. gdje ga ima .. ?
    .. nemoj da ispadne da plaćaš puno .. da bi mu se divio .. ? .. da bi se ispovraćao .. ?