Page 1 of 8 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 10 of 79

Thread: Jedan na jedan - Homofobija - alim vs Apemant

size="tall"

Jedan na jedan - Homofobija - alim vs Apemant

Ja sam blaženo bio nesvjestan postojanja gay seksa till the tender age of 20. I baš mi je bilo lijepo do tada. A onda sam odjednom SILOM morao saznati da to postoji. Naime, tako što se počelo pojavljivati posvuda u medijima. I sad odjednom JA guram nos u tuđa posla? Pa jebote, nek' rade što god hoće u svojoj privatnosti, kao i svi drugi... ali ne radi se uopće o tome. Oni žele da JA, tj. svi ljudi njihove 'aktivnosti' smatramo *jednakovrijednim* i *jednakoestetskim* kao heteroseksualni odnos. Što se mene tiče, to se neće dogoditi nikad. Ako za 15 godina teroriziranja nisam razvio imunost na to, neću ni za sljedećih 50.

Ima li lijeka za mene?

Ostali, slobodno komentirajte na ovoj temi

.. ne znam prihvaćaš li me .. ali ako ne kažem jedinu stvar koju sam imao reći .. onaj će me fiškrap preteći .. i više neću imati što reći ..

.. pa ću odmah .. pa kud puklo ..

.. shvatio sam da si ti .. kontra .. tog .. ratnohuškačkog .. borbenog .. homoseksualizma ..
    .. ako sam dobro shvatio ..

.. a moje je pitanje samo ovo ..
    .. zar heteroseksualizam nije .. dovoljno borben .. i ratno huškački .. ? .. dakle problem je u .. homo .. ? .. ili u ratnohuškaštvu .. ?

Quote Originally Posted by alim View Post
    .. ne znam prihvaćaš li me .. ali ako ne kažem jedinu stvar koju sam imao reći .. onaj će me fiškrap preteći .. i više neću imati što reći ..

.. pa ću odmah .. pa kud puklo ..

.. shvatio sam da si ti .. kontra .. tog .. ratnohuškačkog .. borbenog .. homoseksualizma ..
    .. ako sam dobro shvatio ..

.. a moje je pitanje samo ovo ..
    .. zar heteroseksualizam nije .. dovoljno borben .. i ratno huškački .. ? .. dakle problem je u .. homo .. ? .. ili u ratnohuškaštvu .. ?

I u jednom i u drugom. A kombinacija je pogotovo (meni) odbojna.

.. e .. znači .. prihvaćaš ..

.. borbeni .. homo .. seks .. izam ..

.. borbenost .. to je normalno .. svijet postaje borben .. ? .. žestok .. ?
    .. homo .. to je normalno .. različiti smo al se poštujemo .. ?
    .. seks .. to je normalno .. .. jedan je velik svijet svijet seksa .. u prostoru i vremenu .. ?
    .. ideologija .. svaka situacija se nastoji zaokružiti u nekoj .. ideji .. u ideologiji .. i naći mjesto za tu ideologiju u svijetu .. među ljudima .. ?

.. zar borbeni homoseksualizam nema sve .. osnove .. normalne .. ? .. zar onda nije i sam sasvim društveno ispravan .. i dobrodošao .. ?

.. zar borbeni homoseksualizam nema sve .. osnove .. normalne .. ? .. zar onda nije i sam sasvim društveno ispravan .. i dobrodošao .. ?
    Recimo da jest.

A je li onda borbena homofobija također društveno ispravna i dobrodošla?

.. da ..

.. da ..
    Hmmm.

Dobro.

Enivej, ja imam dojam da u medijskom prostoru današnjice - mislim na zapad - ova 'moja' strana nije adekvatno zastupljena. U medijskom prostoru, PC je imperativ. Zastupati homofobna stajališta je 'nepristojno' ili čak 'neprihvatljivo'. Pokaži mi jednu kolumnu u dnevnim novinama, ili nekakvu kontakt emisiju, gdje možeš čuti stvari kakve ja ovdje pišem. Ja se ne sjećam tako nečega zadnjih 15 godina.

S druge strane, u Iranu se bilo kakva homoseksualna aktivnost kažnjava doslovno smrću. To je očito suprotna krajnost koja je i meni mnogo gora od ovog na zapadu.

Ukratko, fundamentalističke i komunističke zemlje su ustrojene po uzoru na Orwella, a zapadni dekadentni svijet po uzoru na Huxleya. I sad ti biraj.

.. pokušaj mi definirati .. tvoju stranu .. i šta od svijeta očekuješ .. ?

.. pokušaj mi definirati .. tvoju stranu .. i šta od svijeta očekuješ .. ?
    Eh, sad si me uhvatio na tankom ledu.

Jebiga, nemam neku konzistentnu 'viziju' kako bi svijet 'trebao' izgledati. To i pokušavam smisliti nekako... premda, naravno, nisam nimalo optimističan po tom pitanju.

Između ostalog, bilo bi super da smo svi inteligentni, pametni, lijepi, dobri, sposobni, zdravi, psihički stabilni... heteroseksualni...

Jebiga, meni je ljepše vidjeti lijepu djevojku i lijepog mladića - nego dva lijepa gaya (understatement). Shoot me. Ovo prvo mi nekako 'paše', a ovo drugo mi je 'bljak'. To je sve što imam reći na temu. Dakako, na svijetu ima MNOGO stvari koje su meni također 'bljak'. Mnoge od tih stvari su zapravo mnogo veći 'problem' (čak i meni LOL) od homoseksualnosti. Ali za relativno mali broj toga, doživljavam ovaj stupanj 'relativizacije' kao kod homoseksualnosti, i zato me ovo neproporcionalno iritira. Ali nije to jedino, ima toga još, dakako, samo što to nije tema ovdje.

I BTW, rekao sam to par puta na onom topiku, no mogu i ovdje ponoviti: ne 'očekujem' baš ništa. Bit će onako kako će bit. Recimo da uglavnom samo 'ventiliram' ovdje. Jebiga, negdje moraš istovariti frustracije, LOL.

.. dobro .. recimo .. ovo ..

.. seks .. to je normalno .. .. jedan je velik svijet svijet seksa .. u prostoru i vremenu .. ?
    .. ne misliš da treba žene da se pokrivaju burkom .. ? .. ali .. ne misliš ni da bi uz bana jelačića trebale biti klupe na kojima bi se mogli poseksati ljudi javno .. ?

.. i misliš da je u novinama golih ženski baš .. taman .. da je to uravnotežena mjera .. sretno potrefljena .. ?
    .. a i tvoj stav je u vezi toga .. uravnotežen .. ali za tvoj sutrašnji stav .. ipak bi prije pogledao sutrašnje novine .. ?