Page 8 of 8 FirstFirst ... 6 7 8
Results 71 to 79 of 79

Thread: Jedan na jedan - Homofobija - alim vs Apemant

.. mišljenje komšija je bitno u koliko određuju tebe .. i povjest je bitna u koliko određuje tebe .. tvoje djetinjstvo .. recimo .. isto tako ..

.. ali to samo ako postojiš .. izgleda mi gotovo logično .. to što si .. ili noga koja se trza pod čekićem ili veliki događaj svijeta .. to je način mišljenja dobar kao bilo koji drugi .. ali prilično normalno da ide u takvoj suprotnosti .. .. meni takve misli nisu bliske .. što ne smatram ni prednost ni nedostatak ..

.. ali smrt .. da .. temeljno filozofsko pitanje .. i temeljno magijsko .. ili vjersko .. pitanje ..
    .. filozofi ga gledaju uvjek .. aktivno .. oni podrazumjevaju da .. sami .. odlučuju .. sami postoje .. to je polazište ..
    .. ne bih rekao da su vjernici .. slabiji .. po tom pitanju .. odgovornost za vlastito postojanje kod njih je još izraženije ..

Quote Originally Posted by alim View Post
    .. mišljenje komšija je bitno u koliko određuju tebe .. i povjest je bitna u koliko određuje tebe .. tvoje djetinjstvo .. recimo .. isto tako ..
    No, ne određuje me na neki 'očiti', 'izravni' način - nego na kompleksni način. A to i nije nečija 'želja' da me 'određuje', nego rekoh - nešto tipa kozmička slučajnost.

.. ali to samo ako postojiš .. izgleda mi gotovo logično .. to što si .. ili noga koja se trza pod čekićem ili veliki događaj svijeta .. to je način mišljenja dobar kao bilo koji drugi .. ali prilično normalno da ide u takvoj suprotnosti .. .. meni takve misli nisu bliske .. što ne smatram ni prednost ni nedostatak ..
    Ovo s velikim događajem je bila autoironija, mislio sam da je očito.

.. ali smrt .. da .. temeljno filozofsko pitanje .. i temeljno magijsko .. ili vjersko .. pitanje ..
    .. filozofi ga gledaju uvjek .. aktivno .. oni podrazumjevaju da .. sami .. odlučuju .. sami postoje .. to je polazište ..
    .. ne bih rekao da su vjernici .. slabiji .. po tom pitanju .. odgovornost za vlastito postojanje kod njih je još izraženije ..
    Pa da, zajebato pitanje, no, ima li veze s naslovom teme?

.. smrt ima veze sa svime .. pogotovo sa postojanjem .. pa tako i sa načinom postojanja .. iz čega proizlazi i odnos prema homoseksualcima ..

.. da .. ironija .. ali šteta je prije napravljena .. ne bi ti to palo na pamet u tom kontekstu .. da ti nije palo na pamet ..

.. da .. kosmička slučajnost .. i ta stvara .. jedinku .. neponovljivu .. ali .. vjera kaže .. povezanu u bogu ..

.. smrt ima veze sa svime .. pogotovo sa postojanjem .. pa tako i sa načinom postojanja .. iz čega proizlazi i odnos prema homoseksualcima ..
    Recimo da ima, naravno... onako, tangencijalno se toga dotaknuti... no, imam dojam da smo u principu prestali pričati o homofobiji i prešli na zanimljivije teme.

.. da .. ironija .. ali šteta je prije napravljena .. ne bi ti to palo na pamet u tom kontekstu .. da ti nije palo na pamet ..
    Rekoh, svašta mi padne na pamet.

.. da .. kosmička slučajnost .. i ta stvara .. jedinku .. neponovljivu .. ali .. vjera kaže .. povezanu u bogu ..
    Hmmm valjda nemam vjere ...

.. predajem .. bolji si .. jedan bi srbin rekao .. bolji si rođeni ..

.. ali .. ako hoćeš moje iskreno mišljenje .. uvjeren sam da bi ispravniji kraj bio remi .. (.. razmisli .. pa mi javi ..)

.. predajem .. bolji si .. jedan bi srbin rekao .. bolji si rođeni ..

.. ali .. ako hoćeš moje iskreno mišljenje .. uvjeren sam da bi ispravniji kraj bio remi .. (.. razmisli .. pa mi javi ..)
    Hmm nisam ja to ni shvatio kao natjecanje. Nego rekoh, odlutali smo od teme - premda, zapravo se slažem da je sve to povezano, tj. da se ne mogu 'mišljenja' i 'stavovi' o nekim pojedinačnim stvarima, promatrati izdvojeno, nego je sve to najčešće međusobno povezano i ispresijecano.

.. dakle .. ?

.. dakle .. ?
    Dakle što? Rekoh, nisam to shvatio kao natjecanje, prema tome, 'remi' bi logički i bio 'najbliže' tome. U remiju nema 'pobjednika' i 'poraženog', a nema ni ako nije ni bilo natjecanja.

.. to .. brate .. takvog te volim .. a što jes jes .. i logično je i pametno .. nerješeno ..

.. što ne znači da nema tema gdje bi ja išao na .. strogu pobjedu .. jer da ti pravo kažem ovo o homoseksualcima mi je .. nekako bljutava tema .. i .. sad to mogu i priznati .. bio sam spreman i na poraz i na bjeg i na svašta .. da se .. muljalo .. onako .. kao po blatu .. jer i mene to malo .. kao na povraćanje .. a nisam ti htio govoriti .. da ne pokazujem svoje slabosti .. razumiješ .. uvjek se moraš praviti kao da si jak .. mislim da je to suština debate ..

(.. preporučam se .. za eventualnu .. neku .. drugu debatu .. .. znam razne stvari .. ali onako polovno .. štono vele .. iz druge ruke .. .. ako te ufati volja .. tu sam ..)