Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 11 to 20 of 64

Thread: Ljudi se boje debate isključivo jer se boje istine i jer se boje postojati na brisanom prostoru / tema za komentiranje

klon B
    Guest
    Quote Originally Posted by sanja View Post
    klone be, mislim da je najmudrija taktika za komentarisanje bilo čega - prethodno razumevanje toga što se komentariše.

think about it.

(jel znaš zašto se pred ispit potrebno dobro naspavati, a pred olimpijsku trku ne? )
    Mah, ja na to jednostavno gledam drugačije. Dok ti zaviruješ pod svako slovo da vidiš kakav otisak ostavlja, ja gledam nešto kao big picture. Na velikom ekranu, kod mene su ta vaša slova mala i više su kao slike, nego što su slova a te slike izviru iz dubine vašeg bića, mada niste svjesni, možda i jeste...

...
    slone, zašto se vlastiti stavovi ne bi preispitivali tijekom debate?

ti nisi vidio ovo:

Quote Originally Posted by enki View Post
    ja se s tim slažem, no pokušati ću držati suprotan stav ili bar osporiti tvoj.
    ?

persona non gratis
    Quote Originally Posted by klon B View Post
    Mah, ja na to jednostavno gledam drugačije. Dok ti zaviruješ pod svako slovo da vidiš kakav otisak ostavlja, ja gledam nešto kao big picture. Na velikom ekranu, kod mene su ta vaša slova mala i više su kao slike, nego što su slova a te slike izviru iz dubine vašeg bića, mada niste svjesni, možda i jeste...
    Ovo nisi morao pisati.
    To sam znala.
    Precizinije - znala sam da napisane postove doživljavaš kao roršahov test.

klon B
    Guest
    njemu je jasno, jasno je meni, jasno je enki, verujem da ima još ljudi kojima je jasno.

Tebi, sam priznaješ, nije jasno. Ti, sam to priznaješ, ne razumeš.

zašto instistiraš na tome što je suprotno od mudrosti?
    Pa eto, ako je vama jasno vi nastavite ali ne zovite to onda debatom...Debata traži dvije strane sa jasnim oprečnim stavovima. Barem ja to tako doživljavam...

persona non gratis
    Barem ja to tako doživljavam...
    ako, ako. Samo ti doživljavaj.

...
    size="tall"

slon B doživljava

Doživimo i mi njega.

klon B
    Guest
    Jebo vas slon be obe.

persona non gratis
    Čuj, pošto vidim da si raspoložen i nisi enkinu azjebanciju uzeo za zlo, saće ti pojasnim alimov jasni stav:

. kada bi od svih susjeda očekivali samo dobro..
    tebe je ovo zbunilo, jel?

Kao - kako on može reći da SVI ne očekuju od susjeda SAMO dobro, kad sam eto, baš ja taj divni čovjek, koji od susjeda očekuje samo dobro.

Sad ćemo, dobri susjede, razmotriti šta se od tebe kao dobrog susjeda može očekivati, i to tako što ćemo na tvom primeru objasniti alimov jasni stav.
    (to ću JA objasniti, al sad kao malo persiram sebi)

Dakle, vidi ovo:
    .. stvarnost .. kao .. žikin komšiluk .. u kojoj postojimo samo u odnosu na žiku .. naša je vrijednost u potpunosti definirana našim odnosom sa susjedom .. i tu .. brzo i elegantno dobivamo samo nesrećom žike .. njegovim porazom .. ali i naš poraz je direktna pobjeda žike ..
    dakle, malo gore si sebe definisao kao susjeda (komšiju).
    Alimov stav je sledeći - ljudi koji su definisani kao komšije postoje samo u odnosu na druge komšije (jer ne možeš biti sam i biti komšija, jel tako? Jebemu, sad se pitam je li i ovo jasno )

Dakle - jedino u odnosu na šta se komšija poredi je - drugi komšija.
    Kako se tu, onda , mere vrednosti - pa u odnosu na drugog komšiju.
    Alim kaže - u takvom sistemu, ti uspevaš biti vredniji jedino ako tvoj komšija izgubi na vrednosti.

E sad, da iz tog ugla promorimo tvoj angažman na ovom topicu - pomenuo si olimpijske prvake, takmičenje - dakle, govori o nekoj vrednosti, i nastojiš insinuirati da neko nema vrednost.
    Čim to tvrdiš, i očekuješ da se prihvati - to znači da smatraš da taj tvoj stav ima neku vrednost.

Dakle (pazi dobro, ovo je sad suština. malko je kompleksnije od šeherezade, al ja navijam za tebe, možda ti uspe da povežeš) - ti si došao da pljuneš nekoga koga uopšte ne razumeš - samo zato da bi istakao svoju vrednost.

Time si praktično postao očigledan primer za to što je alim rekao.
    (da se od tebe kao komšije ne može očekivati samo dobro, jer ti se osećaš postojećim samo u odnosu na drugog, i svoju vrednost gradiš na pokušaju diskreditovanja drugog)

Eto, jel sad jasnije?

persona non gratis
    I budući da ovo nije topic za promociju klona be, nego za diskutovanje debate - a ima nas koje debata, in fact, zanima - ja te molim da se sad ne udubljuješ u analizu analize tvog angažmana, već da se javiš kad (i ako) budeš nešto od te debate shvatio.

član
    Eto, jel sad jasnije?
    Pa ni meni nije jasno.
    Čovjek je lijepo rekao što smatra pod debatom, a ti mu objašnjavaš žikinu filozofiju.
    Što misliš zašto s alimom nitko nije htio da diskutira?
    Uostalom, kad si toliko pametna, zašto ti s njim ne otvoriš debatu? Pa da se mi, naivci, naučimo kako se debatira.