Page 3 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 21 to 30 of 64

Thread: Ljudi se boje debate isključivo jer se boje istine i jer se boje postojati na brisanom prostoru / tema za komentiranje

klon B
    Guest
    Ušutile se cure, uživaju...
    Ovo nisi morao pisati.
    To sam znala.
    Precizinije - znala sam da napisane postove doživljavaš kao
    Nisi ti ništa znala...ja kad kažem da gledam big picture onda to znači da se neka tvrdnja, u ovom slučaju, pogled na debatu by alim, očituje na mnogo razina. Npr. jasan stav je poput stopala u snijegu, mora ostaviti otisak, neovisno o očima koje gledaju. Ako ne ostavlja otisak, to je zbog toga jer lebdi, ni na nebu ni na zemlji. Tek svojom jasnoćom stav postaje vidljiv svakom oku i svak razume taj stav. Tu se ne radi o tome da li je nešto teško za shvatanje ili je tek lakše gradivo...Ja pričam o jasnoći stava.

Recimo da alim ne želi da se 'spušta' i da celo vreme priča samo za 'visoku' bubliku, da ga razumeju samo retki, recimo da je tako, međutim ako bi imao jasan stav, bez obzira što bi pisao samo retkima, trag u snegu bi ga odao, i svi bi pohitali da ga čitaju, da sa njim debatiraju, ovako on koristi tu maglu da se sakrije.

persona non gratis
    Quote Originally Posted by servantes View Post
    Pa ni meni nije jasno.
    Čovjek je lijepo rekao što smatra pod debatom, a ti mu objašnjavaš žikinu filozofiju.
    Ne objašnjavam mu šta je debata, nego mu objašnjavam ono za šta je rekao da mu je nejasno.

Ma šta on smatrao debatom - on ne može znati je li to što je napisano debata ili ne, ako napisano ne razume.
    Isto važi i za tebe.

Recimo, ako dve osobe na vlaškom razgovaraju ovako:
    - Še faš, m'ndro? Nu će vd jare la pomana.
    - Nji mika, maduk pr lok s kuljeg drgavjej.
    - Fašeš bun drgavjej? Kum ja fašeš? Ku brndza? Jo faš drgavjej ku brndza. Am pus kta 'n dzama. Toc im plašće.
    - Nu, nu, jo fak njih una dzama, jo fak kolašjei ku dravjej.

eto - sad mi vas dvojica analizirajte, na osnovu svojih doživljaja, je li ovo gore debata ili ne.

Što misliš zašto s alimom nitko nije htio da diskutira?
    Prvo, ti to alimovo na formalnoj debati nisi ni video, dakle, pričaš napamet o nečemu o čemu ne znaš ništa.
    Drugo - uzeo si alimovo "niko nije hteo pričati sa mnom" zdravo za gotovo. To alim ume tako malo hiperbolisati stvari nekada. Nekoliko je ljudi htelo da prihvati debatu (troje, čini mi se) ali moderatori nisu dali.

Uostalom, kad si toliko pametna, zašto ti s njim ne otvoriš debatu? Pa da se mi, naivci, naučimo kako se debatira.
    ja sam tamo čak i bila pristala na debatu s njim.
    Pa su modovi pobrisali moje pristajanje.

Moderatori na forum.hr su (najčešće) intelektualno inferiorni i (nužno) iskompleksirani kreteni (to unapred da ti odgovorim na pitanje "a zašto su to radili").

klon B
    Guest
    Quote Originally Posted by sanja View Post
    Čuj, pošto vidim da si raspoložen i nisi enkinu azjebanciju uzeo za zlo, saće ti pojasnim alimov jasni stav:

tebe je ovo zbunilo, jel?

Kao - kako on može reći da SVI ne očekuju od susjeda SAMO dobro, kad sam eto, baš ja taj divni čovjek, koji od susjeda očekuje samo dobro.

Sad ćemo, dobri susjede, razmotriti šta se od tebe kao dobrog susjeda može očekivati, i to tako što ćemo na tvom primeru objasniti alimov jasni stav.
    (to ću JA objasniti, al sad kao malo persiram sebi)

Dakle, vidi ovo:

dakle, malo gore si sebe definisao kao susjeda (komšiju).
    Alimov stav je sledeći - ljudi koji su definisani kao komšije postoje samo u odnosu na druge komšije (jer ne možeš biti sam i biti komšija, jel tako? Jebemu, sad se pitam je li i ovo jasno )

Dakle - jedino u odnosu na šta se komšija poredi je - drugi komšija.
    Kako se tu, onda , mere vrednosti - pa u odnosu na drugog komšiju.
    Alim kaže - u takvom sistemu, ti uspevaš biti vredniji jedino ako tvoj komšija izgubi na vrednosti.

E sad, da iz tog ugla promorimo tvoj angažman na ovom topicu - pomenuo si olimpijske prvake, takmičenje - dakle, govori o nekoj vrednosti, i nastojiš insinuirati da neko nema vrednost.
    Čim to tvrdiš, i očekuješ da se prihvati - to znači da smatraš da taj tvoj stav ima neku vrednost.

Dakle (pazi dobro, ovo je sad suština. malko je kompleksnije od šeherezade, al ja navijam za tebe, možda ti uspe da povežeš) - ti si došao da pljuneš nekoga koga uopšte ne razumeš - samo zato da bi istakao svoju vrednost.

Time si praktično postao očigledan primer za to što je alim rekao.
    (da se od tebe kao komšije ne može očekivati samo dobro, jer ti se osećaš postojećim samo u odnosu na drugog, i svoju vrednost gradiš na pokušaju diskreditovanja drugog)

Eto, jel sad jasnije?
    Hajde mala, peci pecipale, da zamirišu kolači, da bude neke koristi od tebe kao komšinke...

Ja ne govorim protiv tvog alima, eto ti ga, osvrnuo sam se na debatu, debatu alo kuc kuc...

Jesam li ja komšija dobar ili nisam su dvije različite stvari, dva različita pojma a koja su se, vidi čuda jasnoga, našla u istoj teoriji jednog te istog jasnog stava. Kako dvije oprečnosti mogu podupirati jednu te istu teoriju.? Ne mogu. Zašto ih onda alim uvodi, osim da zbunjuje, sebe, nas...

rekao sam, ok je preispitivati se, razmišljati ali u debati se očekuje jasan stav...

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    Quote Originally Posted by klon B View Post
    Ušutile se cure, uživaju...

Nisi ti ništa znala...ja kad kažem da gledam big picture onda to znači da se neka tvrdnja, u ovom slučaju, pogled na debatu by alim, očituje na mnogo razina. Npr. jasan stav je poput stopala u snijegu, mora ostaviti otisak, neovisno o očima koje gledaju. Ako ne ostavlja otisak, to je zbog toga jer lebdi, ni na nebu ni na zemlji. Tek svojom jasnoćom stav postaje vidljiv svakom oku i svak razume taj stav. Tu se ne radi o tome da li je nešto teško za shvatanje ili je tek lakše gradivo...Ja pričam o jasnoći stava.

Recimo da alim ne želi da se 'spušta' i da celo vreme priča samo za 'visoku' bubliku, da ga razumeju samo retki, recimo da je tako, međutim ako bi imao jasan stav, bez obzira što bi pisao samo retkima, trag u snegu bi ga odao, i svi bi pohitali da ga čitaju, da sa njim debatiraju, ovako on koristi tu maglu da se sakrije.
    ako je istina ovo što si rekao, onda je svaka religija maglovita.

persona non gratis
    jasan stav je poput stopala u snijegu, mora ostaviti otisak, neovisno o očima koje gledaju.
    Šta misliš zašto Rej Čarls i Stivi Vonder nikada nisu pjevali o tragovima u snijegu?

Think about it.
    Recimo da alim ne želi da se 'spušta' i da celo vreme priča samo za 'visoku' bubliku,
    Alim ne piše za publiku (to je ono što tebi izmiče, ti od publike živiš)
    Upravo zato piše jednostavno, da ga (gotovo) svako može shvatiti.
    Čitanje toga što on piše mnogo češće ometa napumpani ego nego intelekt čitaoca.
    Mada se nađe slučajeva gde su ta dva faktora kombinovana.

klon B
    Guest
    Pa ni meni nije jasno.
    Čovjek je lijepo rekao što smatra pod debatom, a ti mu objašnjavaš žikinu filozofiju.
    Što misliš zašto s alimom nitko nije htio da diskutira?
    Uostalom, kad si toliko pametna, zašto ti s njim ne otvoriš debatu? Pa da se mi, naivci, naučimo kako se debatira.
    Normalno da ti nije jasno, nije to do tebe. I nemoj sebe radi njih smatrati naivcem. Njihove su reči njima samima nejasne i nejasno im je što zapravo žele reći.
    Ako pogledaš cijelu tu debatu vidjet ćeš neka razmišljanja koja ne vode nikamo, ali su zanimljiva zbog načina na koji se interpretiraju. Zapravo, to poređenje sa komšijama je kliše, isfurani kliše, masturbacija samozadovoljnog uma a žene svršavaju čitajući.

persona non gratis

Ja ne govorim protiv tvog alima, eto ti ga, osvrnuo sam se na debatu, debatu alo kuc kuc...
    Osvrni se onda i na ovu debatu:
    - Še faš, m'ndro? Nu će vd jare la pomana.
    - Nji mika, maduk pr lok s kuljeg drgavjej.
    - Fašeš bun drgavjej? Kum ja fašeš? Ku brndza? Jo faš drgavjej ku brndza. Am pus kta 'n dzama. Toc im plašće.
    - Nu, nu, jo fak njih una dzama, jo fak kolašjei ku dravjej.
    Šta kažeš, jel prava debata il nije?

persona non gratis
    Normalno da ti nije jasno, nije to do tebe. I nemoj sebe radi njih smatrati naivcem. Njihove su reči njima samima nejasne i nejasno im je što zapravo žele reći.
    Ako pogledaš cijelu tu debatu vidjet ćeš neka razmišljanja koja ne vode nikamo, ali su zanimljiva zbog načina na koji se interpretiraju. Zapravo, to poređenje sa komšijama je kliše, isfurani kliše, masturbacija samozadovoljnog uma a žene svršavaju čitajući.
    eto.
    jel se sad osećaš većim i važnijim?

a servantes?

I on, valjda.

klon B
    Guest
    Quote Originally Posted by enki View Post
    ako je istina ovo što si rekao, onda je svaka religija maglovita.
    Kakve veze ima religija sa svim ovim.? Na debati nije bilo riječ o kompleksnim pojmovima niti teorijama već debatirate o tome zašto se ljudi boje ući u debatu pa tamo alim navodi kako je jedan od strahova i strah od 'slike u javnosti' i zatim dodaje da javnost ne mora nužno biti onakva kakvom se može činiti te iz toga proizlazi da i strah ne mora biti opravdan u slučaju da javnost nije takva kakva obično jeste ali ako jeste takva kakva je onda je strah opravdan. Razumeš? Ne razumeš, pa ni ja ne razumem šta on priča... a naročito ne razumem jeli taj strah na kraju opravdan ili nije i kakav je tvoj stav po tom pitanju.

smalltown boy
    Guest
    .

MOŽE SE BITI SAM I BITI KOMŠIJA !

KOME NIJE JASNO, POJASNIM AKO TREBA

.