Page 1 of 7 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 10 of 64

Thread: Ljudi se boje debate isključivo jer se boje istine i jer se boje postojati na brisanom prostoru / tema za komentiranje

toaletni leptir fishcrap's Avatar
    size="tall"

Ljudi se boje debate isključivo jer se boje istine i jer se boje postojati na brisanom prostoru / tema za komentiranje

strah od istine.. malo mi je presnažno to..

dal to misliš u smislu da će im se raskrinkati ta intelektualna fasada pa će ostati razotkriveni kao obični telci.. pogotovo ako sebe percipiraju kao taj svoj neki nadmoćni intelekt.. znači ostali bi ogoljeni..

ili neki podsvjesni mehanizam.. al to mi je više tromost neka.. nisu svjesni da postoji uopće neka "istina" ispod

ako pogledaš na što se svodi većina komunikacije..
    pričanje o vremenu,
    ono što si vidio na fejsbuku,
    tračanje,
    žaljenje,
    nepotrebno prepucavanje,
    ...

to su sve nekako bezvezne teme.. neznam dal itko tko je previše zaokupljen u takvim temama uopće gleda na ikakvu istinu... kažeš da neš kažeš..

ti biš njemu onda kroz tu "intimnu" debatu.. kažem intimnu.. jer ne vidim nekog posebnog razloga da bude nužno 1 vs 1.. morao kao prvo objasniti u kakvoj se on poziciji nalazi,a i kad mu objasniš.. on može nastaviti po starome..

zato mi je i dalje čudno da se to naziva debatom.. jednostavno mi ne paše ta riječ u tom konceptu interakcije

da bi oni nešto naučili trebaju uložiti napor,što je ipak teže od ništa ne raditi i nastaviti po starome..

dok ovi koji brinu o svojoj slici.. su druga priča.. oni su svjesni da su iza svog štita slabi.. i to je jedan od razloga zašto bi izbjegavali debatu

jel moš pojasniti na koga tu točno ciljaš

klon B
    Guest
    U toj vašoj debati nedostaje jasan stav. Kod alima je sve nešto.. ..možda je ovako, možda onako, kad bi bilo, da je bilo...kod enky postoji stav ali je nejasan, zamagljen i netočan, kakav drugačiji da bude kad joj je sugovornik želatinast.( ne mislim općenito kao osoba ili forumaš nego konkretno gledam debatu)

Mislim, ako ovako nastavite, ode ja gledat šeherezadu...

persona non gratis
    kupi naočare pa će stav bti jasniji.

Ili nađi drugi način da izoštriš vid.

klon B
    Guest
    Quote Originally Posted by sanja View Post

Ne treba mi za gledanje seherezade.

klon B
    Guest

Uostalom, ko tebi daje pravo da komentiraš moje mišljenje na temi na kojoj komentiramo debatu. I to da si barem nešto komentirala nego, kupi naočale. hebote, radi tebe ću zamrziti sve puteve koji vode na selo...

( sad braniš i selo, nisi više samo ti u pitanju, vodi računa o tome...)

klon B
    Guest
    .. pokušao sam na forumu hr .. i niko nije prihvaćao .. debatu
    Evo, sanjo, primer.

Znaš li šta razlikuje olimpijskog prvaka od seoskog atletičara a obojica trče? Uspjeh. To je zbog stava. Olimpisjki prvak ima čvrst stav i zato pobjeđuje, zato uspjeva, kod njega nema neuspjeha...Jasan stav o debati dovodi do realizacije debate. Na forumu.hr, na ovom forumu, na bilo kojem forumu...

Dočim, kod nejasnih stavova su prisutne sumnje i te sumnje nagrizaju ko miševi što nagrizu hartiju na kojoj je trebalo da se piše, da se vodi debata...

Znaj i ovo, jasan stav kod olimpijskog prvaka rezultira tome da ljudi jedva čekaju da se druže sa njim, da uđu sa njim u debatu, da se slikaju sa njim itd.

( idakako, ovdje nije riječ o alimu već o stavu apropo debate a o kojoj i komentiramo ovdje )

persona non gratis
    Uostalom, ko tebi daje pravo da komentiraš moje mišljenje na temi na kojoj komentiramo debatu.
    1. ja
    2. pa moj komentar na tvoj komentar debate je indirektno komentar na debatu.

Alimovi stavovi su jasni da ne mogu biti jasniji:

.. u osnovi tog straha .. mislim da postoje dvije stvari ..

1 .. stvarnost .. kao .. žikin komšiluk .. u kojoj postojimo samo u odnosu na žiku .. naša je vrijednost u potpunosti definirana našim odnosom sa susjedom .. i tu .. brzo i elegantno dobivamo samo nesrećom žike .. njegovim porazom .. ali i naš poraz je direktna pobjeda žike ..
    .. sve žikine bitke u kojima ne sudjelujemo za nas su šansa .. ali ako ju sami bijemo .. možemo propasti i pomoći pobjedu .. neprijatelja ..
    .. kada bi od svih susjeda očekivali samo dobro .. moja teorija nebi vrijedila .. tada bi razgovor sa mnogima bio koristan ..
    .. znači .. koliko smo ograničeni sredinom ..

2 .. koliko želimo sami postojati .. želimo li mi o sebi razmišljati kao o izdvojenom .. koji donosi svoje odluke .. štono vele .. neko kome egzistencija prethodi esenciji .. koji preuzima odgovornost za ono što jest ..
    .. ili želimo postojati .. u jednoj sredini .. ne talasati .. raditi i moliti .. nastojati naći neko mjesto .. i nastojati prihvatiti sve kada to mjesto i nije neko ..
    .. znači .. koliko smo slobodni od sredine .. od ljudi ..

persona non gratis
    klone be, mislim da je najmudrija taktika za komentarisanje bilo čega - prethodno razumevanje toga što se komentariše.

think about it.

(jel znaš zašto se pred ispit potrebno dobro naspavati, a pred olimpijsku trku ne? )

klon B
    Guest
    1. ja
    2. pa moj komentar na tvoj komentar debate je indirektno komentar na debatu.

Alimovi stavovi su jasni da ne mogu biti jasniji:
    Jeste i onda doda ovo:

. kada bi od svih susjeda očekivali samo dobro..
    I šta je tu onda jasno, osim što je nejasno. i njemu samom i to je uredu da se čovek preispitiva ali onda se gubi smisao debate...ako se govornik preispitiva tokom same debate...To je kao da atletičar usred utrke baca pogled na patike, da li su uredu svezane...

persona non gratis
    I šta je tu onda jasno, osim što je nejasno. i njemu samom
    njemu je jasno, jasno je meni, jasno je enki, verujem da ima još ljudi kojima je jasno.

Tebi, sam priznaješ, nije jasno. Ti, sam to priznaješ, ne razumeš.
    mislim da je najmudrija taktika za komentarisanje bilo čega - prethodno razumevanje toga što se komentariše.
    zašto instistiraš na tome što je suprotno od mudrosti?