+ Reply to Thread
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 30 of 31

Thread: Postoji li antigravitacijska sila?

član
    Mene doista ne zanima Vaše, moje ili bilo čije drugi mišljenje. Rekao sam Vam zanimaju me samo činjenice, tj. Istina. Ja sam moje činjenice za antigravitaciju naveo! A Vi " samo raspravljate ". Ako negtaivno raspravljate Vi bi trebali osporiti činjenice kioje sam naveo. No Vi više volite raspravljajte, pa raspravljajte, nema njišta protiv.

član
    Vi nemojte persirati, a ja ću persirati jer persiranje smatram elemntranom kulturom komunicikaciranja između nepoznati ljudi. Vas uopće ne poznam, niti Vi mene. Što sad hoćete, da Vam umjesti Vi, kažem ti!?
    Ako ste Vi na razini 2. Zakona termodinamike onda je sve kako Vi kažete. Osobno sam daleko, jako daleko od 2. Zakona termodinamike, jer već godinama živim u PLAZMI gdje zakoni termodinamike NE VRIJEDE. Znate li Vi to? Ili, se još možda grijete na “ kameni ugalj “!?
    U mom pojmovnom riječniku ne postoji riječ “ anti “ već samo komplementrano, ili polarno komplementarno.
    Nravno ne mogu znati što vi znate , ili što mislite, jer je Vaš mozak udaljen od miog kilometrima, i obratno.
    U ovom svijetu ne postoji plutonij i drugi transuranski elementi pa ipak postoje. Tako postoje i antimaterija.To što ne znate to je doista Vaš problem, a ne moj. Evo dokza da je to Vaš problem:
    The Antimatter Factory
    Over the past 20 years scientists at CERN have been using antiparticles in many different ways for their daily work.
    Antiparticles can be generated by colliding subatomic particles. Before being delivered to the various physics experiments, they must be isolated, collected and stored in order to tune their energy to the appropriate level.Until now, each of these steps has been carried out by a dedicated machine with the main purpose of providing high energy antiparticles. But now the first "self-contained antiproton factory", the Antiproton Decelerator, is operational at CERN . It will produce the low energy antiprotons needed for a range of studies, including the synthesis of antihydrogen atoms.
    Vi kažete da niste dovoljno stručni, a onda vrlo kategorički tvrdite da „ nema apsolutno niti jednog dokaza unutar fizike, na razini od kvarkova do sustava galaktika da inteligencija čovjeka modulira antigravitacijsku silu. “ Vi kažete nema dokaza, a ja Vas pitam gdje su dokazi da nema dokaza? Pokažite ih, navedite ih ….ne pričajte napamet. Ako kažem da intelignecija modulira antigravitacijksu silu onda je MOJ DOKAZ da se masa čovjeka, letjelice ili robota nalazi u svemiru i na Marsu. Svi ti artefakti i čovjek svaladali su gravitacijsku silu Zemlje i napisutili zemlju. Da su je napistili zahvaljujući antigravitacijskoj sili to doista ne piše u fizikalnim knjigama koje vjerojatno čitat, jer da kojim slučajem piše jao se fizioci na koju se pozivate.
    Rekos sam Vam da ne raspravljam, ja istražujem i želim neka istraživanja podjekliti s drugim istraživačem.
    Spoznaja i spoznavanje čini mi se da je daleko od Vas. Jedno je nešto znati što se zna, a posve drugi je otkriti nešto što se ne zna, što prvi puta izlazi na vidjelo pameti. Mene poznate stvari uopće ne zanimaju, podrazumijevam ih, zanima me samo ono što reprezentira Istinu.
    Nema te Vi što napadati, ili ne napadati, a uvjereni ste da ste počeli s „ napadom „. Još je gore kada kažete „ da moje teze nemaju apsolutno nikakve veze s prirodnim znanostima barem do 2011. “, a istuna je da ja nemam nikavih teza. Odakle Vam da ja imam neke teze? Izmišljate godpodine.
    Ako ja nemam nikakve veze s prirodnim znanostima, onda Vi nemate veze s i Istinom. Prirodne znanosti su bile hit pretprošlog i prošlog stoljeća.U ovom stoljeću je hiti revizija svega pa tako I spoznaje prirodnih znanosti. To što se Vi veselilte 2. zakonu termodinamike, ili Newtonovim zakonima gravitacije, to samo dokazuje da niste partner za istraživački razgovor samnom. Jedan Vaš kolega po “ kapacitetu “ uvjeravao je druge ljude kako je Newton utrošio 20. godina istraživačkog rada da bi otkrio zakone graviteacije, dakle učio je ljude lažima.a ne istinini. “ Tako i vi, pokušvate me učiti da se Zemlja okreće oko Sunca, a ne Sunce oko Zemlje . Pred takvim “ profesorima “ sam nemoćan.
    Zato raspravljajte dalje.

oliver2's Avatar
    Baš me zanima gdje to ne vrijedi II zakon termodinamike. Naime ako to postoji u to bi se ulagalo puno, puno novaca. Naime otkrićem manipuliranja II zakonom termodinamike, mogli bi spriječiti starenje, mogli bi izmisliti u najmanju ruku 100% učinkovite strojeve, ....

Newtonovi zakoni vrijede kako onda tako i danas. Istina je postoje poboljšanja vezana za gravitaciju u obliku Opće teorije relativnosti, ne vidim nikakvo poboljšanje ili bolje razumjevanje prirode ičega u vašim idejama.

Ponavljam ja samo diskutiram nije valjda da moji slabi nestručni ujedi izazivaju toliku upalu.

Vi s obzirom na to da vidite ocean znanja ispred sebe poprilično ste agresivni, ukoliko bi vaše znanje ili istraživanje imalo podlogu u prirodnim znanostima vi bi me vrlo lako odbili nekim eksperimentom, nekim istraživanjem, nekom novom česticom ili svojstvom nečega, možda nekim dječijim člankom čak.

Ja kad kažem da nisam stručnjak, to ne znači da neznam baš ništa. Nego samo da dovoljno znam da mogu tvrditi da pseudoznanost nije prirodna znanost.

Dakle Kopernik, Kepler, Newton, Einstein, Planck, mogli su se vrlo lagano boriti sa svojim protivnicima, samo su im trebali dati vremena da pažljivo pročitaju njihove radove.

Još da jednom ponovim, za teoriju struna nema niti jednog jedinog eksperimenta koji bi bilo što potvrdio iako to je ozbiljni dio znanosti i njegova teoretska podloga u objašnjavanju postojećeg je takva da se to isplati istraživati to područje, postoje tek prijedlozi eksperimenata koji bi pokazali da je makar dio matematike točan - ali vi o tome sve znate, daleko ste odmakli od toga.

A inače kad se istražuje, ne diskutiraju se teme s apsolutnim istomišljenicima, vi čini mi se želite da vam netko govori - da tako je, upravu ste, .... i slično. Nevidim kako bez opozicije vaša istraživanja mogu napredovati.
    Last edited by oliver2; 28-02-11 at 17:39.

član
    2. Zakon termodinamike ne vrijedi za PLAZMU. Ako hoćete preciznije ne vrijedi za SVJETLO, za MAGNETIZAM.

oliver2's Avatar
    Quote Originally Posted by geza View Post
    2. Zakon termodinamike ne vrijedi za PLAZMU. Ako hoćete preciznije ne vrijedi za SVJETLO, za MAGNETIZAM.
    Dakle drugi zakon termodinamike se postavlja na procese i onda se ispituje dali je proces reverzibilan ili ne. Ukoliko je u potpunosti reverzibilan onda je entropija nula - takvi procesi nisu poznati u prirodi. Dakle uvijek se generira neka entropija.

Drugi zakon vrijedi i za tvari odnosno procese na razini kvantne mehanike, dakle entropija i na taoj razini raste s vremenom.

Svjetlost kao svjetlost i magnetizam kao magnetizam nisu procesi, ali ono što ih uzrokuje jesu i to je podložno drugom zakonu termodinamike odnosno ireverzibilnosti.

Isto tako svjetlost koja se odbije od recimo stakla ne vrati se sa svim svojim intezitetom odnosno recimo nešto što se giba u magnetskom polju po zatvorenoj putanji isto tako generira entropiju.

Neznam što mislite pod plazma, vjerojatno na stanje razdvojenosti materije na osnovne elemente. Masa plazme je čini mi se veći dio mase svemira. Ipak kako vidimo svemir se širi, hladi, događaju se procesi i u svima njima se manifestira generiranje entropije odnosno nesavršenosti procesa.

član
    Ne gospodine Olivere. Termodinamički zakoni vrijede samo tamo gdje su molekularno atomski mbijenti. Svjetlo se ne može ni zagrijvati ni hladiti. To se naravno odnosi na četvrto agregatno stanje materije. S magmnetizmom je isti sličaj. Magnetno polje se ne može ni zagrijvati ni hladiti. Vi povezujete termodinamiku s procesima. Da, ali samo tamo gdje postoje termodinamički subjekti - MOLEKULE. Tamo gdje nema molekula nema ni procesa. Za primjer, opišite neki termodinamički proces u VAKUMU?

oliver2's Avatar
    Ne gospodine Olivere. Termodinamički zakoni vrijede samo tamo gdje su molekularno atomski mbijenti. Svjetlo se ne može ni zagrijvati ni hladiti. To se naravno odnosi na četvrto agregatno stanje materije. S magmnetizmom je isti sličaj. Magnetno polje se ne može ni zagrijvati ni hladiti. Vi povezujete termodinamiku s procesima. Da, ali samo tamo gdje postoje termodinamički subjekti - MOLEKULE. Tamo gdje nema molekula nema ni procesa. Za primjer, opišite neki termodinamički proces u VAKUMU?
    Pa općenito svi procesi se događaju u nekom vakumu. Uostalom postoje teoretski radovi o tome kako se vakum raspada i time stvara zračenje. Uostalom samo širenje svemira generira entropiju.

http://www.sciencedirect.com/science...e&searchtype=a

član
    Quote Originally Posted by oliver2 View Post
    Pa općenito svi procesi se događaju u nekom vakumu. Uostalom postoje teoretski radovi o tome kako se vakum raspada i time stvara zračenje. Uostalom samo širenje svemira generira entropiju.

http://www.sciencedirect.com/science...e&searchtype=a
    Mora da su svi ljudi ludi koji kažu da je 99% viljivog svemira PLAZMA, a u plazmi nema TEROMIDINAMIKE. Razumijete li Vi to g. Olivere? Ako se Vaši termodinamički procesi odvijaju u 0,1% vidljivog svemira, neka se odvijaju, osobno nemam ništa protiv. Samo eto, to je neka "tanka " termodinamika.

Old Death Walter's Avatar
    Poznato je da svemirom i sa svime u svemiru upravljaju četiri svemirske sile: jaka i slaba nuklearna, elektromagnetna i gravitacijska sila. Smatra se da je jedino gravitacija nema repulzivnu silu, već samo atraktivnu privlačnu. Gravitacija je sila mase, sila atoma i molekula. Što je više atoma i molekula na okupu na jednom mjestu to je gravitacijska sila koja vuče – usmjerava molekule, atome i mase prema gravitacijskom središtu veća. Tako se kaže, da je gravitacija Sunca vrlo velika radi mase sunce koja privlači i usmjerava atome vodika prema središtu, sabija ih, time se podiže temperatura i tlak s posljedicom sabijanja ( fuzije ) atoma vodika u atome helija. Gravitacija Zemlje je fizikalno ista – privlači sve mase prema svom središtu.
    Znanstvenici fizičari zadali su si zadaću istraživati i tražiti neku petu ujedinjujču silu, no svi dosadašnji pokušaji, koliko mi je dostupno, ostaju bezuspješni.
    Gravitacija, a i sve druge sile su u vlasništvu svakog čovjeka ma tko bio: fizičar, kemičar, astronom filozof, teolog ili umjetnik.
    Dakle, postoji li anti gravitacijska sila?
    Geza, znamo da teorija sila ne drži vodu već odavno, isto kao što znamo da je gravitacija, zajedno s centrifugom, zapravo inženjerijski fantom.
    Gravitacija u pravom smislu ne postoji, postoji samo zakrivljenje prostor-vremena prouzročeno masom. Ukoliko postoji negativna masa, tada ima smisla pričati o antigravitaciji. No, fenomen negativne mase nikada ni po čemu nije zapažan, niti postoje ikakve naznake u tom smjeru...

oliver2's Avatar
    Mora da su svi ljudi ludi koji kažu da je 99% viljivog svemira PLAZMA, a u plazmi nema TEROMIDINAMIKE. Razumijete li Vi to g. Olivere? Ako se Vaši termodinamički procesi odvijaju u 0,1% vidljivog svemira, neka se odvijaju, osobno nemam ništa protiv. Samo eto, to je neka "tanka " termodinamika.
    Vaša i moja plazma su dvije različite plazme a koristimo isti pojam? Ako da opišite malo detaljnije tu vašu plazmu. Ukoliko su to iste plazme onda trebate objasniti zašto ne vrijede zakoni termodinamike. Istina ja bi trebao objašnjavati zašto vrijede, ali ipak vi ste postavili tvrdnju pa je na vama red da dokažete.

Dakle koji zakoni to vrijede u plazmi, koji zakoni dovode do odvijanja procesa, što ih omogućuje? Ovo su tu ipak priodne znanosti i trebali bi moći sasvim jasno objasniti vaše teorije.

Dakle nema nikakvog razloga da nulti i prvi zakon ne vrijede, pitanje je dali drugi vrijedi - vjerojatno da jer kako bi se odvio bio koji proces bez drugog zakona termodinamike. Zapravo proces bi se mogao odviti ali u bilo kojem smjeru a to se vidi da se ne događa.

http://iopscience.iop.org/1402-4896/...B641A5899C6.c1
    http://arxiv.org/abs/hep-ph/9906340

Neznam ovo su prirodne znanosti a sve nešto u rukavicama okolo naokolo pričamo. Makar bi u prirodnim znanostima sve trebalo biti jednostavnije. Dajte neki članak, neki eksperiment - bilo što osim da pukog vjerovanja.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread