+ Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 27

Thread: Piramida simbol inteligencije

član
    Quote Originally Posted by sanja View Post
    gezo, linkovi koje si dao kao odgovor na enkin zahtev za relevantnim linkovima - su linkovi na tekstove koji se uglavnom bave egipatskim piramidama.
    Ne vidim kakve veze imaju egipatske piramide s gorecitiranim tekstom..
    Nadam se da ćeš nakon teksta koji slijedi naći povezanost.
    Koje su intelektualne implikacije tetraedralne – piramidalne matrice znanja?
    Ako zapitate stotinu judi oko sebe jesu li uvjereni da na ekranu televizora vide upravo onakvu kolor sliku kakvu je vide, vjerojatno je da će svi dogovoriti potvrdno. Nitko ne zna, ili mu ne pada na pamet da se kolor slika koju vide na ekranu TV-a u stvari RGB točkice, crvene, žute i plave koje u raznim odnosima i raznim rasporedima čine ILUZIJU slike u našem mozgu. Sliku koju vidimo u STVARNOSTI ne postoji, postoje samo odnosi kardinalnih boja od četiri koje refleksijom svjetla posredovanjem oka ulaze kao elektrokemijski impulsi u naš mozak stvarajući na taj način iluziju slike koju vidimo kao stvarnost.
    Na taj se način dolazi do spoznaje da svijet kakvim ga vidimo postoji samo u našem mozgu, a ne i u stvarnosti kako inače mislimo.

Isto tako, većina ljudi je uvjerena da se okus jutarnje crne kave nalazi u šalici s kavom, ili da je okus vina rizlinga u vinu, odnosno u čaši iz koje pijemo vino, da se okus nekog nama omiljenog jela nalazi u jelu, no sve su to zablude naše percepcije, jer mi možemo percipirati samo 4 okusa: slatko, gorko, kiselo i slano. Ono što mi smatramo okusom nečega je samo stanoviti ODNOS četiri kardinalna okusa koji kao iluziju okusa doživljavamo u našem mozgu.
    Dakle, i na ovaj način se dolazi do spoznaje kako naše uvjerenje da se okus kave nalazi u šalici iz koje pijemo kavu nije istinit, t.j. da se okus nalazi samo u našem mozgu.

Ova dva primjera govore o velikim intelektualnim implikacijama tetraedralne umnosti na naše znanje, na naš život i na našu budućnost. O tome možda u nekoj drugoj temi, a za sada će samo spomenuti da se sve točke na Zemlji mogu se s lakoćom odredi u našoj dnevnoj sobi, ako na vrhove tetraedra stavimo kardinalne strane svijeta: jug, sjever, istok, zapad, a unutar tetraedra imamo upisanu kuglu promjera Zemlje.

Ovo su samo neki primjeri tetraedralne – piramidalne inteligenciji za koju su građene monumentalne piramide u piramidalnim civilizacijama, koja će u budućnosti ponovno postati izvorom univerzalnog znanja čovjeka.

persona non gratis
    Tako mnogo teksta a nigde odgovora na moje pitanje.

Egipatske piramide nisu tetraedri.

Kako je onda priča o petostranim piramidama bilo kakav (a kamo li relevantan) dokaz u prilog priči o tetraedrima (pravilnim četvorostranim piramidama)?

član
    Quote Originally Posted by sanja View Post
    Tako mnogo teksta a nigde odgovora na moje pitanje.

Egipatske piramide nisu tetraedri.

Kako je onda priča o petostranim piramidama bilo kakav (a kamo li relevantan) dokaz u prilog priči o tetraedrima (pravilnim četvorostranim piramidama)?
    Egiptaske piramide nisu tetreadri, ali je svaka piramida derivacija tetraedra, i ne samo svake piramide već i svaki geometrijski lik je derivacija tetraedra. Pra lik svih geometrijskih 3D likova je tetraedar, ili kako sam već napisao: teteraedra je elementarni frkatal prostora. Zato što je elementran jest i univerzalan. Platonov red je: TETRAEDARA, KOCKA, OKTAEDAR, DODEKAEDAR I IKOSOEDAR. Elementrana struktura svih tih likova je tetraedr. Budući je tetraedar trostrana piramida, a egipatska je četverostrana piramida koju gradi trostrana piramida - teteraedar, jasno je, da se u egipatskoj piramidi nalazi i tetraedralna piramida koja u sebi sadrži generički logos stvaranja. U tom logosu se nalazi inteligencij o kojoj govorim, a koju se poznavali rani narodi, a sada ponovno se upoznaje putevima suvremene znanosti. Ja sam već naveo " grandiozne " primjere tog logosa, pa tko to razumije dobro, a tko ne opet dobro. Prvi napreduje u znanju, dok drugi ostaje na zatečenom znanju bez tetraedralne inteligencije, a time i bez tetraedralnog velikog znanja.

član
    Evo jedne male dopune. " DNO " eguipatske piramide je u plošnom dvodimenzionalnom prikazu kvadrat. Ako se na vrhov kvadrata stave kardinalne značajke bilo čega onda svaka točka unutar površine kvadrata predsvalja stanoviti ODNOS kardinalnih točka što čini ( iluziju) nečeg novog: boje, okusa, karaktera i t.d., dakle isto kao i kod 3D tetraedra.
    No za razliku od teteraedra, četverostrana piramida kao što je Egipatska od dna do vrha ima aksijalnu os koja u svakom radijalnom presjeku čini sintezu ili sjedinjenost kardinalnih točaka baze, odnosno svaka točka od dna do vrha predstavlja lineranu presliku jedne te iste piramide, uvijek već od najmanje i uvijek manje od najveće. U svim tim piramidama osim fenomena inteligencije i znnja koji opsiujem nalazi se težište - središte piramide. Tu se nalazi INTELIGENCIJA koju je očito poznavali FARONI čim su tu lokaciju u piramidi uzeli za svoj ceremonijalni obred BESMRTNOSTI.

član
    Zagrebčani ili oni koji se nađu u Zagrebu imaju prigodu pogledati izložbu u knjižnici u ulici Krvavi most. Tu je izložba pod naslovom " TRAGANJE ZA IDEALNOM STRUKTUROM ". Glavni lik te idelane strukture je tetraedar koji ghradi, kao što već rekoh, sve ostale likove. Tu se može vidjeti i egipatska četverostrana piramida koju čine četiri tetraedra, naravno ne slučajno.

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    Hvala na obavijesti.

član
    Evo linka za buđenje istraživačke mašte onima koji još uvijek sumnjaju da su piramide simbol velike intelogencije.

http://caltek.net/dan/connectivity/p...rionheart.html

persona non gratis
    Tu se može vidjeti i egipatska četverostrana piramida koju čine četiri tetraedra, naravno ne slučajno.
    Ima li negde na netu slika toga?
    Pokušavala sam da napravim tu kombinaciju i nešto mi ne ide.

...
    mala ilustracija. preporučljivo: pročitati od navedenih autora, pogotovo capra.

http://www.ishodiste.com/index.php?o...=115&Itemid=32

persona non gratis

zanimljivo mi je da je ovakva slika (manji jednakostranični trougao u većem) unutar kružnice koja opisuje veći trougao simbol koji mi se često javlja u snovima.

Sada sam, tragajući za slikom četiri tetraedra koji bi formirali četvorostranu piramidu, naletela na ovu sličicu, i shvatim da je ta slika u stvari "razvijen" tetraedar.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread