+ Reply to Thread
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 27

Thread: Piramida simbol inteligencije

član
    size="tall"

Piramida simbol inteligencije

U TV emisiji NA RUBU ZNANOSTI od 23.12. 2010. Semir Osmanagić Bosanski piramidolog, između ostalog je rekao, kako su nas razni znanstvenici obmanjivali da su egipatske piramide zagrobni spomenici faraona i drugih dostojanstvenika i bogataša ranog Egipta. Međutim, danas se govori kako su piramide sve drugo samo ne zagrobni spomenici, jer nema ni jednog dokaza za to i sve više se smatra da su piramide monumentalni simboli pameti drevnih civilizacija koja su obitavale na Zemlji.

Ovome bi dodao i nedavno otkriće da se oko velike piramide u Egiptu nalazio kamp graditelja piramide koji govori da se radilo o dobro uređenom i organiziranom boravištu radnika gdje su čak obitavale i njihova djeca sa ženama. Ovo otkriće govori da radnici graditelji piramida nisu bili nikakvi robovi, kako nas također učilo godinama, već da su to bili judi koji su po svemu sudeći organizirano radili uz veliku pažnju faraonske moći i egipatske države.

Do ovih otkrića, ali potpuno drugim putom došao sam davno prije temeljem spoznaje da je tetraedar – piramida elementarni fraktal prostora ( Do istih otkrića je došao i Bukminster Fuller ) sa vrlo zanimljivim i važnim atribucijama skrivene inetligencije, pa sam temelju takvih i drugih zapažanja zaključio da su piramide na Zemlji zapravo monumentalni materijalni spomenici, ili su instrumenti toj inteligenciji kao stvaralački modus svega. Da je to tako dokazuju i Platonovi geometrijski likovi koji nastaju permutacijma i kombinacijama prvog lika tetraedra – piramide.

Dakle, moja teza je da su piramide inteligentne građevine drevnih civilizacija, putem koji , između ostalog nastaje i rana kozmologija, poznato danas kao religija.

Piramidalna inteligencija zaokuplja sve više ljudi na svijetu pa se danas već govori o tetraedralnoj znanosti i filozofiji o čemu se može naći obilje informacija na internetu.
    Ako nekoga zanima to novo otkriveno staro područje znanosti i filozofije može se pridružiti ovoj temi time da će se samoobrazovati čitajući objvljene tekstove na internetu uz moju pomoć i sugestije.

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    Geza, dajte, molim vas, budite ljubazni pa nam stavite par relevantnih linkova na temu. Vi ćete ipak najbolje znati od kojih internetskih tekstova znatiželjni čitatelj valja krenuti.

član
    Evo nekoliko linkova koji mogu argumentiri i pomoći u razumijevanju onoga što pišem i onoga što ćete i vi pisati:
    THE MEANING OF A PYRAMID http://www.bradshawfoundation.com/py...gypt/index.php
    ARCHITECTURAL COMPOSITION OF A PYRAMIDhttp://www.bradshawfoundation.com/pyramids_of_egypt/superstructure.php
    THE GREAT PYRAMID OF GIZA
    http://www.plim.org/greatpyramid.html

Rate images for the topic: pyramid (geometry) http://www.encyclopedia.com/RankImag...?topicid=58000

KNOWLEDGE IN HISTORICAL EGYPT
    http://www.touregypt.net/magazine/egyptknowledge.htm

The Great Pyramid: It's Divine
    Messagehttp://countdowntothemessiah.com/Great_Pyramid/Davidsons_Pyramid_Records/Chapter_II_Section_I.html

The Great Pyramid, The Great Discovery, and The Great Coincidence
    http://www.petrospec-technologies.co...id/pyramid.htm

THE LABORS OF PYRAMID
    http://www.touregypt.net/featurestor...dworkforce.htm

Egypt discovers workers' tombs near pyramids
    http://www.msnbc.msn.com/id/34794254...ience-science/

The Private Lives of the Pyramid-
    buildershttp://www.bbc.co.uk/history/ancient/egyptians/pyramid_builders_01.shtml

Thoth/Djehuty
    http://faculty.mdc.edu/jmcnair/Joe12pages/Thoth2.htm

EGIPATSKA RELIGIJA - ISHODIŠTE SVIH VELIKIH RELIGIJA
    http://ishodiste.com/index.php?optio...d=53&Itemid=26
    EGIPATSKA RELIGIJA - ISHODIŠTE SVIH VELIKIH RELIGIJA 4. DIO http://ishodiste.com/index.php?optio...d=57&Itemid=26

persona non gratis

šta mu znače ove piramide u ruci?

.. najvjerovatnije ništa ..

član
    Značenje oiramide možeš iščitati iz ovoga što slijedi:

Evo nekoliko razloga zašto piramida – tetreedar u sebi sadrži Božansku inteligenciju

Elementrani prostor je tetraedar.

Četiri točke u prostoru bez granica prostora čine naš realni ABC ( D ) prostor.

Tetraedra je prvi lik Platonovih geometrijskih likova.

Kozmički tetraedar je temelj konceptualne geomotrije koja sa svojim likovima čini povezanost između ideja u našem mozgu i stvarnosti. Takve ideje su temelji fizike i kemije. Tetraedar je i ključ biologije jer se DNA molekula oblikuje tetraedralno.

The first thing to notice about tetrahedron is that it is a perfect 4x3 diagram, a figure composed of four triangles, and that each of the 4 vertices is connected by three lines to every other vertex. There are no "remote" or "weak" connections in the diagram; all the connections are of equal strength and all the triangles are equilateral. Finally, the tetrahedron is a very special structure from the point of view of General Systems, as it is the bonding structure of carbon and represents a diamond crystal. Carbon and its 4x3 structure, which is reflected twice in its nucleus, once in its electron shell, and a 4th time in its tetrahedral bonding pattern, is the pivotal structure which connects the astrophysical realm (through the alpha particle and the nucleosynthetic pathway of element formation) to the biological realm (through organic chemistry and DNA).

Tetraedar se prostire po cijeloj kristalografiji gdje je teteraedar dijamanta uzor tog prostiranja. I mnoge kemijske strukture molekula se obliku teteredarlno – piramidalno.
    In chemistry Tetrahedral we interpret this in our imaginations. Draw the central atom in an imaginary space. Next put the atoms attached to the central atom around it such that the distance between them is maximized. The arrangement you'll adopt will be the form of a regular tetrahedron. This molecular shape is regular bond angles of 109.5
    Tu je i molekula metana.

" THE TASTE TETRAHEDRON BEING MIXTURES OF THE FOUR TASTE SENSATION THAT TASTE BUDS DETECT, THEY CAN BE VISUALISED AS BEING LOCATED AT VARIUS POINTS WITHIN A TETRAHEDRON "

TU DILLON JASNO KAŽE DA JE UNUTAR TETRAEDRA SVAKA TOČKA ODREĐENI OKUS KOJI JE MJEŠAVINA OD ČETIRI OSNOVNA OKUSA KOJI SE NALAZE NA VRHOVIMA TETRAEDRA.

Dakle, unutar tetreaedra su svi mogući okusi koji se u kuhinaja kreiraju diljem svijeta. Ali to nisu samo okusi, već sve što doživljavamo kao postojanje. Zato je tetredar – piramida krcata apsolutnom ili božanskom inteligencijom: znanstvenom, filozofskom, umjetničkom i religioznom.
    Zašto I religioznom? Zato što je ime Boga tetraedralan, a i radi Ezekijelovog njegovog opisa:

As for the likeness of their faces, they four had the face of a man, and the face of a lion, on the right side: and they four had the face of an ox on the left side; they four also had the face of an eagle. -- Ezekiel 1:10
    In the corners of the card are the four Kerubim showing the established Universe...
    The British Musuem calls these the Four Sons of Horus. The relevant Egyptian, Babylonian and Sumerian mythologies will be included after further research.
    Egipatske i druge piramide su monumentalni spomenici svemirske božanske intelgnecije do koje evolucijom uma dolazi i čovjek.
    Zato je važno da se svi ljudi upoznaju s tom inteligencijom. Ova tema je otvorena radi toga.

član
    Sanja, Bog Thot ministar obrazovanja, znanja i inteligencije drži u ruci simbol te inteligencije TETERAEDRALNU ZVIJEZDU. Postoji slična takva slika na kojoj Pitagra drži u ruci teteraedar - piramidu kao simbol geometrije.
    A z ovo " sva će se nizbrdica okrenuti uzbrdo .. " evo ti pjesmice koja govori o istom samo na moj način.

Paradoks muči umne

dok u njemu uživaju lude.

Ja sam luda jer ljubim ljubav

najveći paradoks života.

Šepavi umom kreću se po ledu

kližu se amo tamo

dok ja hodam po planinama uma.

Skakućem po vrhovima

kao umiljata Koza.

Penjem se i spuštam i što sam više

znam da sam niže.

To je ljubav.

A možda je i gravitacija.

Privlači me u središte i težište,

a ne na vrh.

Možda zato što znam da tu Faraon spava

budan već tisućama godina.

A ja sam faraon, faraon duha

koji ljubi kontraverze, a ne samo verze,

Ljubim dva smjera

Onaj naprijed i onaj nazad.

Znam da će prvi biti zadnji, a zadnji prvi.

Zato ljubim zadnjeg.

Ja sam zadnji.

Ljubim i tebe, jer si sada prvi.

Nemam više kud.

Svi putovi vode u jaslice

one Isusove i one faraonove.

Biti mali, a postati velik

Kako je to lijepo,

Pa opet postat mali, pa opet velik,

i tako u beskraj

U besmrtnost života

Faraonova i moga

On je bio velik i ostao velik

Zato što je ljubio svoju malu Izidu

Ishodište paradoksa.

član
    Mnogi znanstvenici i filozofi zaziru pred mogućnosti da su inteligentni bez da su formalno obrazovani. Pod inteligencijom se smatra sposobnost za rješavanje problema, za kreacije i za interpretacije onih pojava koja nam se čine složena. Tako ćemo smatrati da je neki čovjek inteligentan ako zna nacrtati šesterokut ili proizvesti šesterokutnu plohu. Budući je geometrija nekada bila vrlo inteligentna umna disciplina Egipčana, Sumeraca i Babilonaca, lako je vidjeti da je geometrija trokuta, kasnije nazvano trigonometrija, bila važan intelektualni alat za rješavanje problema pri graditeljstvu, kao što su poluga i kolotura bila glavni alati za podizanje ili pomicanje teških tereta.
    Kada sam prvi puta saznao da je Davidova zvijezda, danas Židovska zvijezda, simbol neprobojnosti, simbol velike Kraljevske snage, nisam znao zašto se tom simbolu daju takve značajke, sve dok nisam učio da se sastoji od dva plošna inverzna trokuta koji kreću si vrhovima jedan prema drugom, prodirući jedna prema drugom u međusobno obrtanim smjerovima, u trenutku simetrične ili težišne sinteze dijelom svojih stranica oblikuju ŠESTEROKUT.
    Da bi se čovjeka naučilo nacrtati idealni simetrični šesterokut profesori bi morali uložiti dosta trud, dok kod Davidove zvijezde dovoljno ja da bilo tko, bez ikakvog geometrijskog znanja, pomicanjem dva trokuta u suprotnim smjerovima oblikuju šesterokut. Ovo j za mene bila dovoljna činjenica za zaključak da se u trokutu, a kasnije skriva veliko drevno znanje, koje sv više izlazi iz TAME zaborava u metodologiju i spoznaje suvremen znanosti. Mi ćemo s velikim poštovanjem govoriti o pitagorinom poučku, koji je referentan samo trokutu, li nm neće pasti na pamet da se Pitagora kretao po znanjima drevnog Egipta, koje je bilo pohranjeno u biblioteci u Aleksanadriji i koje je, posve sigurno, primjenjivano kod izgradnje monumentalnih piramida i drugih velikih građevina u Egiptu. To je samo indikacija da se u egipatskim piramidama skriva veliko znanje koje čovjek treba tek upoznati. To je znanje je važno za svakoga, jeru krajnjoj instanci čita se ne smo u Bibliji, već i u DNA molekuli.

član
    Da bi dobili ispravan i uvjerljiv dojam o pravom značenju piramide u kontekstu ljudske inteligencije i uvjerenje visoko obrazovanih ljudi, poput Oppenheimera, da mi nikada nećemo imati mogućnost saznati sve događa istog trenutka u nekom ambijentu prirode. Ovakav visoko intelektualni pesimizam nastao je nakon što je u medijima svijeta objavljeno da je Heisenberg pronašao svjetsku formulu, što je on odmah to proglasio „ novinarskom patkom „. Tada je Oppenheimer izjavio, nema te ljudske pameti koja će istodobno znati sve o valovima na pacifičkom oceanu. Time je svaka ideja o Svjetskoj formulu nepovratno propala pred „ ograničenim ljudskim umom „, pa i onih najinteligentniji ljudi svijeta.
    Ovdje ću sada napraviti jednu paralelu, tim što ću Vas zapitati: zamislite da se nalazite usred polja punog šarenog cvijeća, ili usred Las Vegasa punog raznobojnih osvjetljenja, te da razmišljate s pitanjem: Postoji li ljudski um koji istodobno može znati – poznavati sve te boje na način da ih izrazi s jednom jedinom „ bojom „? Vjerojatno će te pred obiljem boja i njihovih nijansi odgovoriti negativno. No ako ste optičar iako poznajete fenomen boja, ako ništa drugo Vaš prvobitni negativni odgovor će biti će zakočen, jer znate da su sve boje ma koliko ih ima komplementarne i da u zbroju ma koliko ih ima uvijek daju BIJELU BOJU. Tako Vam s lakoćom može pasti na pamet da se sve boje i njihove nijanse ma koliko ih ima nalaze u bijeloj boji. No vjerojatno će Vam ostati nejasno kako obuhvatiti umom sve te boje, čak i onda ako poznajete aditivno i suptraktivno miješanje boja, kao recimo u Photoshopu.
    Međutim, ako kojim slučajem poznajte fenomen PIRAMIDE i ako poznajete činjenicu da se boje iz bijelog granaju komplementarno polarno, što znači da iz bijelog nastaje prvi četvorni komplementarni red boja, kao kod DUGE: crveno – zeleno, te plavo – žuto, onda Vam kao i meni lako može pasti na pamet da te četiri boje zamislite u piramidalnom tetraedralnom poretku gdje se na vrhovima tetraedara nalaze te četiri boje: crvena, zelena, plava i žuta.
    Što su i gdje su sve ostale boje? – nameće se kao slijedeće logičko pitanje?

Ako poznajte tetredar okusa, kako je već u jednom prethonom postu spomenuti, onda Vam prvo mora pasti na pamet da se sve boje ma koliko ih bili uključujući i njihove nijanse nalaze UNUTAR TETRAEDRA.

I tako, na jednostavan način koji su poznavali FARONI dolazite do grandioznog logosa koji vam kaže: označite bilo koju točku unutar tetraedra boja i spojite ju s vrhovima tetraedra, spojnice Vam kazuju odnos boja s vrhova piramide da bi ste dobili boju koju ste odabrali.

Ako ste oštroumniji s lakoćom će te zaključiti – spoznati da se u središtu – težištU TETRAEDRA - PIRAMIDE nalazi BIJELA boja, a to je ujedno BOŽANSKO STANIŠTE FARAONA!!

S TETREDAROM OKUSA I S TETRAEDFROM BOJA DODIRNULI STE NAJVEĆU MOGUĆU PAMET STAVRANJA DO KOJE MOŽETE DOĆI POZNAVANJEM FENOMENA PIRAMIDE I ZNAČENJA PIRAMIDA U POVIJSTI LJUDSKE CIVILIZACIJE.

persona non gratis
    Do ovih otkrića, ali potpuno drugim putom došao sam davno prije temeljem spoznaje da je tetraedar – piramida elementarni fraktal prostora ( Do istih otkrića je došao i Bukminster Fuller ) sa vrlo zanimljivim i važnim atribucijama skrivene inetligencije, pa sam temelju takvih i drugih zapažanja zaključio da su piramide na Zemlji zapravo monumentalni materijalni spomenici, ili su instrumenti toj inteligenciji kao stvaralački modus svega. Da je to tako dokazuju i Platonovi geometrijski likovi koji nastaju permutacijma i kombinacijama prvog lika tetraedra – piramide.

Dakle, moja teza je da su piramide inteligentne građevine drevnih civilizacija, putem koji , između ostalog nastaje i rana kozmologija, poznato danas kao religija.

Piramidalna inteligencija zaokuplja sve više ljudi na svijetu pa se danas već govori o tetraedralnoj znanosti i filozofiji o čemu se može naći obilje informacija na internetu.
    Ako nekoga zanima to novo otkriveno staro područje znanosti i filozofije može se pridružiti ovoj temi time da će se samoobrazovati čitajući objvljene tekstove na internetu uz moju pomoć i sugestije.
    Tetraedra je prvi lik Platonovih geometrijskih likova.

Kozmički tetraedar je temelj konceptualne geomotrije koja sa svojim likovima čini povezanost između ideja u našem mozgu i stvarnosti. Takve ideje su temelji fizike i kemije. Tetraedar je i ključ biologije jer se DNA molekula oblikuje tetraedralno.
    gezo, linkovi koje si dao kao odgovor na enkin zahtev za relevantnim linkovima - su linkovi na tekstove koji se uglavnom bave egipatskim piramidama.
    Ne vidim kakve veze imaju egipatske piramide s gorecitiranim tekstom..

+ Reply to Thread

Tags for this Thread