+ Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 19 of 19

Thread: Lsd

karizmatik
    Quote Originally Posted by Tatum View Post
    Samo pitanje: kakva je korist od lsd-a? Kod nas ima par momaka koji su , znate ono, malo makli a to traje već dobrih godina i godina i ne vidim da ide u nekom boljem smjeru.
    Ako sam ja pomalo suicidalna, kronično depresivna i u bedu kao prirodnom agregatnom stanju, koliko mi lsd koristi? Ako sam po prirodi optimistična i puna života- što će mi?
    Da se razumijemo, nema mjesta osudi konzumentima, ali držim se one da mi je bolje ne ćapati se toga ako mi neće dat na dobro...Što velite?
    Kakvi su vam tripovi osim obilja boja i vizija?Ili?
    ne treba lsd shvacat kao lijek jer on to nije. ako netko ima problema trebao bi se pozabavit time a ne trazit carobno rjesenje.

inace, koliko ja znam derivati opijuma spustaju s tripa, metadon, heroin i slicno. ne znam da li je to sve kemijski isto.

Quote Originally Posted by Tony Clifton View Post
    nesto mi govori da nemas iskustva s halucinogenim drogama ili da imas ali ne kvalitetna.
    nesvjesna uporaba droga je stvarno stetna i mnogi se njima unistavaju. no one nude i nesto drugo i to su stanja koja mogu donijeti puno dobroga. moguce je postici jednake rezultate i bez halucinogena. no to je sasvim druga tema.
    zar moram imati iskustvo padanja s petoga kata da bih znala da ono daje divan, ma predivan osjecaj letenja sa slomljenim vratom i prebijenom kicmom na pola??

takvi da traze JOŠ

JOŠ X2

JOŠ X3

itd
    itd

do mortus mortale ili duse ili tijela

ili obojega

koje su (ionako prolazne i samo trenutacne) halucinacije toga vrijedne !!!
    a ostecenja i opasnosti trajne ..

Tatum's Avatar
    ne treba lsd shvacat kao lijek jer on to nije. ako netko ima problema trebao bi se pozabavit time a ne trazit carobno rjesenje.

inace, koliko ja znam derivati opijuma spustaju s tripa, metadon, heroin i slicno. ne znam da li je to sve kemijski isto.

NIsam ni mislila da je lijek koji skida s tripa.
    Vjerojatno je taj odgovor zbog mog zbrkanog pitanja. Naime, ti dečki nisu na tripu i nisu na heroninu i nisu zato makli nego upravo radi LSD-a. Dakle, sad imaju koju godinu više od mene a već su dobrih trideset vidno odmaknuti od normale. Možeš s njima razgovarati ali , vidi se da su na tripu. Nekom. Inače , meni su simpatični. Ali, nije to to.
    Dakle, LSD je svoje napravio.
    Moje se pitanje tj pitanja odnosilo na svrhu LSD-a : koja je? Osim tripa radi tripa...

karizmatik
    NIsam ni mislila da je lijek koji skida s tripa.
    Vjerojatno je taj odgovor zbog mog zbrkanog pitanja. Naime, ti dečki nisu na tripu i nisu na heroninu i nisu zato makli nego upravo radi LSD-a. Dakle, sad imaju koju godinu više od mene a već su dobrih trideset vidno odmaknuti od normale. Možeš s njima razgovarati ali , vidi se da su na tripu. Nekom. Inače , meni su simpatični. Ali, nije to to.
    Dakle, LSD je svoje napravio.
    Moje se pitanje tj pitanja odnosilo na svrhu LSD-a : koja je? Osim tripa radi tripa...
    moj se odgovor odnosio na tvoje pitanje
    Ako sam ja pomalo suicidalna, kronično depresivna i u bedu kao prirodnom agregatnom stanju, koliko mi lsd koristi? Ako sam po prirodi optimistična i puna života- što će mi?
    a za decke mogu samo rec - ocito su pukli. zato i kazem da je lsd nesto sto treba biti kontrolirano. ako se koristi za zajebanciju moze bit vrlo opasan.
    a o svrsi lsd-a ne znam jos da li cu pisat. i ne znam da li to spada na ovaj podforum.

Tatum's Avatar
    moj se odgovor odnosio na tvoje pitanje

a za decke mogu samo rec - ocito su pukli. zato i kazem da je lsd nesto sto treba biti kontrolirano. ako se koristi za zajebanciju moze bit vrlo opasan.
    a o svrsi lsd-a ne znam jos da li cu pisat. i ne znam da li to spada na ovaj podforum.
    Hvala na odgovoru ali mi nisi odgovorio. Naime, ne tražim ja lijek za svoje stanje. To sam samo opisala kao stanja koja su moguća u situacijama kad ljudi posežu za LSD-om. Dakle zašto? U čemu je stvar?
    Recimo da ga svojevoljno uzme osoba koja uopće ne osjeća neki problem. Što se događa u tom halucinogenom stanju?
    Zašto neki ljudi imaju horror tripove a neki se vesele ? Znam da je to djelovanje, ali ako djeluje na psihu , djeluje upravo na stanje u psihi...( oprostit ćeš mi ne nepoznavanju terminologije ) ili da pojsanim: ako si u bedu- bit će ti loše; ako si haj- bit će ti haj na entu. Ili je nešto drugo?

I da sad konačno otvoreno pitam o halucinacijama ? Jesu li one obojane; ozvučene, opipljive, mirisne...
    Pitam jer mi je sve jako nejasno.
    I nemam namjeru početi s lizanjem sličica. slobodno se možeš osloboditi u opisu.

Naime, koliko ja znam , a neznam je li točno, događa se da ljudi pod LSD-om počine samoubojstva i to ne zato jer su u depri nego obrnuto (na pr. haluciniraju da imaju krila , da mogu letjeti pa skoče s 9.kata), ili da ih davi taj i taj pa se brane i dave oni njega.
    Je li to točno?

Zašto neki ljudi imaju horror tripove a neki se vesele ? Znam da je to djelovanje, ali ako djeluje na psihu , djeluje upravo na stanje u psihi
    osjecam se krivom sto nam je Clifton pobjegao: iziritirala sam ga necim mora da je doslo do nekog krivog spoja, neke opasne kemije

dok nas on ne udostoji svojom prisutnoscu, ja bih primjetila, a u korist protiv eksperimentiranja halucinogenim drogama kao sto je LSD, da upravo u tome i lezi opasnost :: nikad se ne zna kakvu ce reakciju koji organizam imati . ruzicasti cvjetici nisu zagarantirani, mogu se pojaviti i oni crni, kao isto sto i pored ovih lijepih halucinacija - one crne i zastrasujuce nisu iskljucene down the track u zivotu

.. s kemijom mozga se nije za igrati, osim ako nije life saving , kao zadnji pokuaj spasavanja

bas zato i gorim od radoznalosti da nam Tony, ako bude spreman i voljan, opise svoje vejrujem veliko zivotno iskustvo, ili iskustvo nekoga drugoga a koje zna

bolje da ja nestanem, mozda ce on onda doci .. sigurno jos nije otisao u krpe

implosive's Avatar
    Quote Originally Posted by todaytonight View Post
    osjecam se krivom sto nam je Clifton pobjegao: iziritirala sam ga necim mora da je doslo do nekog krivog spoja, neke opasne kemije

dok nas on ne udostoji svojom prisutnoscu, ja bih primjetila, a u korist protiv eksperimentiranja halucinogenim drogama kao sto je LSD, da upravo u tome i lezi opasnost :: nikad se ne zna kakvu ce reakciju koji organizam imati . ruzicasti cvjetici nisu zagarantirani, mogu se pojaviti i oni crni, kao isto sto i pored ovih lijepih halucinacija - one crne i zastrasujuce nisu iskljucene down the track u zivotu

.. s kemijom mozga se nije za igrati, osim ako nije life saving , kao zadnji pokuaj spasavanja

bas zato i gorim od radoznalosti da nam Tony, ako bude spreman i voljan, opise svoje vejrujem veliko zivotno iskustvo, ili iskustvo nekoga drugoga a koje zna

bolje da ja nestanem, mozda ce on onda doci .. sigurno jos nije otisao u krpe
    Bolje da su takve stvari (kao što ti otprilike kažeš) strogo zabranjene tj. pod strogom kontrolom.
    Najbitnija stvar kod uzimanja takvih droga je vlastita moć autokontrole što proizlazi iz stupnja samosvijesti. Ako čovijek nije sposoban vladati tripom nego trip vlada njime bez ikakve mogućnosti izbora tada možeš samo sretnim okolnostima zahvalit očuvano mentalno i fizičko zdravlje pa i život. Dovoljan je jedan okidač koji može pokrenuti niz lančanih reakcija pa možeš biti izbrisan sa lica zemlje.
    U praksi se srećom takvi okidači ne aktiviraju pri svakom uzimanju. Ali sama činjenica da nemaš mogućnosti zauzdit situaciju ako se "situacija" dogodi, i da si ostavljen na milost i nemilost okolnostima, dovoljno govori za sebe.
    Problem je što nije moguće očekivati da djeca od 15-20 i nešto godina mogu svojim kratkim životnim iskustvom izgraditi dovoljnu stabilnost koja bi podržala kontrolu izmijenjenog stanja svijesti.
    Čak ni zrela životna dob ne jamči dovoljnu stabilnost i samokontrolu.
    Promatrajući ponašanja ljudi pod djelovanjem raznih vrsti droga primjetio sam da postoje ljudi kojima vlastite prirodne dispozicije nalažu "čvrsto tlo pod nogama".
    Takvi ljudi drastičnu izmjenu svijesti (stvarnosti) doživljavaju kao gubljenje tla pod nogama i hvata ih panika. Panika je najopasnija stvar kod uzimanja tripa.
    Inače, takvi ljudi nemaju afinitete ka okultizmu, duhovnim disciplinama i raznim alternativnim sferama.
    Zovem ih zemljanim tipovima ljudi.

gringo's Avatar
    lsd je droga za psihicki stabilne osobe.
    osobno sam probao samo par puta i ne mogu reci da nije ostavilo neke tragove.
    ali samo u obliku nacina razmisljanja, jer prosiri horizonta i pojednostavi shvacanje zivota i covjeka.

alternativa "tripu" su psihodelicne gljive (magic mushrooms).
    prenose puno udobniji osjecaj. nema titranja slike i kad si umoran, legnes i zaspis, a ne da te drzi budnim u krevetu..
    zbog takvih situacija ljudi cesto dozive bad trip, jer ne znaju kud onda sobom, a ovaj vrag u glavi ne popusta, hehe

bilo kaj bilo.. mislim da ovdje fali ovaj filmic:

ako dovoljno buljite u sredinu spirale, na par sekundi cete imati taj "lsd effect", bar sto se optike tice..
    Last edited by /dev/null; 07-07-11 at 13:29.

Samo pitanje: kakva je korist od lsd-a? Kod nas ima par momaka koji su , znate ono, malo makli a to traje već dobrih godina i godina i ne vidim da ide u nekom boljem smjeru.
    Da se razumijemo, nema mjesta osudi konzumentima, ali držim se one da mi je bolje ne ćapati se toga ako mi neće dat na dobro...Što velite?
    Znam da je ovo baš baš zastarela tema, ali eto, imao sam želju da ti odgovorim na postavljeno pitanje.
    Kada malo bolje pogledaš, za većinu stvari koje su deo naše svakodnevnice ne postoji valjan razlog. Evo uzmimo jedan od najštetnijih poroka za primer, zašto neko puši cigarete? Da li je to toliko zanimljivo i da li se zbog toga osećamo bolje? Smanjuje li stres kao što kažu?

Kao što već svi znamo, život posle određenog vremena zna da postane monoton, grub i dosadan, sve stvari koje smo nekada gledali sa oduševljenjem sada gledamo površno. U tome je čar. Dakle, odgovor na tvoje pitanje je čista znatiželja. Ne postoji dobra strana zbog koje neko TREBA da uzme LSD, niti loša strana zbog koje NE BI TREBALO. Jednostavno je. Sama pomisao da takva jedna stvar može da ti promeni razmišljanje, da te sj*** psihički ili da te osnaži dovodi do zaključka da jednostavno, sa moje tačke gledišta barem, ne treba postavljati takva pitanja. Treba razmeniti iskustva jer koliko god da nekome pričaš da to nešto valja ili ne valja taj neko sam zna da li će to uzeti ili neće jer život je tu da ga živimo, sad da li ćemo biti na drogama, posvetiti se sportu ili Bogu, to je na nama. Svako na svoj način zna da upotpuni svoj život stvarima za koje misli da će odraditi posao baš kako treba. Nadam se da sam bar približno odgovorio na tvoje pitanje koje mi je u početku više delovalo kao osuda.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread