+ Reply to Thread
Page 14 of 14 FirstFirst ... 4 12 13 14
Results 131 to 140 of 140

Thread: to je ivot dostojan mukarca?

...
    Quote Originally Posted by todaytonight View Post
    vele jos da je 'dobra zena' ona koja makes her husband conscious of the depths of his own will to be good

i time se tumaci starozavjetno “He who has found a woman has found GOOD.”
    da.
    opet izvrstan tekst.
    meni suze došle na oči. al' stvarno. (eto, neka se zna ).

venerijanac's Avatar
    Čitajući postove na ovoj temi, zamislio sam se oko odgovora

Prvo sam pomislio: 'biti alfa'.
    Tada pomislih: 'kakvi jesmo, to bi se pretvorilo u povratak westerna, pa ko prvi potegne tomu žen(k)a. Kada sam, teškom mukom, prihvatio da bih, po predispozicijama, bio u inferiornom položaju, odustao sam.

Drugo što mi je palo napamet je da ga žena otjera u kut, na kauč, pa ako ne hrče, da u jednoj ruci drži pivo, a u drugoj daljinski.
    Kako nisam bio siguran da bi mi uspjelo kao ono iz reklame: 'Đurđa, donesi jedan ...!' (da ne reklamiram), odustao sam.

Tada sam, s obzirom na suvremene tijekove, pomislio: 'živjeti na farmi čiji je vlasnik banka sperme. Kao, brinu se o tebi, a ti čekaš da te pomuzu. Spoj ugodnog i korisnog'
    I opet sam zbog svojih predispozicija odustao.

Tada sam se sjetio slijedećih postova:
    Quote Originally Posted by enky View Post

čovjek, kao pojedinac, ako nije u paru, ne biva mrtav, nego nekompletan.
    Quote Originally Posted by alim View Post
    .. ne postoji slijed riječi .. koji bi me zanimao nakon tvrdnje o sparivanju u jedno cjelo ..
    .. ali svejedno .. nemam ništa protiv riječi ..
    U čovjeku postoje dva principa djelovanja: intuitivni i racionalni. Zbog višemilenijske muške dominacije, kod žena se više razvio intuitivni, a kod muškaraca racionalni princip djelovanja.
    Idealna kombinacije intuitivnog i racionalnog je njihova ravnoteža u jednoj osobi. Pri čemu intuicija kaže kamo, a racio kako (nije uzaludna ona poslovica da iza svakog uspješnog muškarca stoji žena).
    Trenutno, u tom spajanju intuitivnog i racionalnog u jednoj osobi, u prednosti su žene. Naime, radeći i takozvane muške poslove, žene sve više ovladavaju raciom. Kako intuicija još uvijek nema onaj legitimitet u društvu, zbog još uvijek prisutne muške dominacije, muškarci zaostaju.

(..hvala sanja..)
    Ne oslobađa pročitana, nego doivljena istina
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

.. ja .. ima još neki priča o muškom i ženskom ..
    .. naučili me na forumu za nekog atalija .. ja nikad bio čuo .. a zavoleo ga .. taj misli da je .. po pitanju slobode .. žensko prilična nesreća .. jer vezuje .. jer hoće zemlju .. i da to dovodi svijet u opasnost .. bila bi to sila koja bi ljude bacala jedne na druge .. i objašnjavala im kako su ljudi katastrofa jer uzimaju životni prostor ..
    .. i ima još jedna priča .. koja kaže da muškarac kada prolupa potraži boga i postane pop .. a žena potraži ljude i postane vještica ..
    .. o usklađivanju muškog i ženskog ja nigdje nisam ništa čuo ..
    .. ima .. nečeg .. u edenu beše .. slabo se i naopako bilo uskladilo ..
    .. i u vragu iz tarota .. usklađeno .. ajd da se tako kaže .. ako se mora ..

persona non gratis
    .. usklađeno je u .. svetu ..
    .. u kome neko prelazi preko vode .. pa kroz .. slavoluk ..
    .. a za tog nekog se ne zna je li .. muško ili žensko .. ili je .. dvospolan ..
    .. ali je taj neko .. usklađen ..

.. ali .. na karti đavola nije usklađeno ..
    .. tamo đavo drži štap .. koji je bio celovit .. i rascepljuje ga na dvoje ..
    .. a pod nogama su mu .. muškarac i žena .. goli ..
    .. i sa rogovima i repovima .. što predstavlja životinjsku prirodu .. nagone ..
    .. i vezani su .. lancima .. jedno za drugo .. ali preko đavola ..
    .. a lanci zanimljivi .. široki .. tako da se lako mogu skinuti ..
    .. ali se čini da njima dvoma to ne pada na pamet ..

(.. pa ..
    Idealna kombinacije intuitivnog i racionalnog je njihova ravnoteža u jednoj osobi.
    .. da .. usklađivanje u sebi .. )

OK, ajmo tamo na kauc, ponesi si i pivo, lijepo si zauzmi svoju busiju, utvrdi se i ... (sto ovi danasnji muskarci puno pricaju eek! )
    .. drzi cvrsto svoju pivu, uzivaj u svojoj polovicnoj cjelovitosti ..

.. dok ce si moja malo za svoju pak dusu otplesati ..

sto mislite da li je on ispio svoju pivu do kraja ?

... nije valjda da nekima pada na pamet da ona sjedi na kaucu i duda pivo, dok on raspalio laganini plesnjak ispred kauca (al da pitam )

btw ja mislim da plesu zajedno

venerijanac's Avatar
    btw ja mislim da plesu zajedno
    To da sam ja napisao, a da si ti napisala: 'zajedno piju pivo!', onda bi to zaista bilo traiti svoju drugu polovicu

pa sigurno da oboje piju pivu nakon sto su se dobro oznojili od plesa

venerijanac's Avatar
    pa sigurno da oboje piju pivu nakon sto su se dobro oznojili od plesa

Quote Originally Posted by venerijanac View Post
    dva para ruku valjda

član
    Quote Originally Posted by enky View Post
    Slijede i pitanja: "Što je život dostojan žene?" te "Zašto, jednostavno, nije pitano Što je život dostojan čovjeka?".

Voljela bih kad bi se pozabavili svim tim pitanjima pa neka svatko kaže kako koje na njega djeluje.

Meni, osobno, su sva tri pitanja ista tj. na sva pitanja bih dala jednak odgovor, koji glasi: Život dostojan čovjeka jest da bude u paru s čovjekom dostojnim nje(ga).

E sad, naravno, pitanje se može shvatiti i totalno materijalno (čak vjerujem da i više "zvuči" takvim) pa potegnuti u taj smjer.

Živo me zanima kuda će ova tema odvesti.
    ivot dostojan mukarca je ivot ene, i obratno, ivot dostojan ene je mukarac. To je idelani odnos i idelana harmonija dvaju polarnih i inverznih bića.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread