+ Reply to Thread
Page 2 of 14 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 11 to 20 of 140

Thread: to je ivot dostojan mukarca?

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    Quote Originally Posted by sanja View Post
    "život dostojan žene" mi zvuči kao "život dostojan plavuše" ili "život dostojan pegavih" ili "život dostojan onih čje je stopalo dugo 25 cm".

Kako bi ti enki definisala život dostojan plavuše?
    eh, a zašto? zašto bacaš svijetlo sprdačine samo na 'život dostojan žene'? zato što si sama žena?

Kako bi ti enki definisala život dostojan plavuše?
    trenutno sam plavuša pa ne mogu biti objektivna.

persona non gratis
    ne bacam svetlo sprdačine samo na ivot dostojan "ene" nego i na "ivot dostojan mukarca", kao i na "ivot dostojan srbina" ili "ivot dostojan belca".

Zato ti baca svetlo ozbijnosti na tako neozbiljne teme?

persona non gratis
    Quote Originally Posted by enky View Post
    ok, no to, po tebi, znači "dreči se čvrsto toga da je čovjek"?

zato je suprotno od čovjeka ivotinja?
    zato to je moj konstrukt.
    čovek-ivotinja.
    (kelijeva teorija ličnih konstrukata)

ne bacam svetlo sprdačine samo na život dostojan "žene" nego i na "život dostojan muškarca", kao i na "život dostojan srbina" ili "život dostojan belca".

Zašto ti bacaš svetlo ozbijnosti na tako neozbiljne teme?

zato što brijem kako je mnogima pitanje iz naslova (kao i 'život dostojan bijelca, srbina, homoseksualca itd.') vrlo važno pa to želim uzeti u obzir.

ne držim takvo ponašanje neozbiljnim, nego, dapače, izuzetno ozbiljnim.

persona non gratis
    Ah, da ... u istu kategoriju pitanja ti spadaju i "život dostojan paris hilton" ili "život dostojan madone".

Valja je Madona zahtevala da u hotelsku sobu u Budvi onomad postave specijalni parket od specijalne vrste drveta (ne sećam se baš koje ) kako bi mogla dostojanstveno provesti tih par dana za vreme koncerta.

Pitanje je i na nivou "klozetske daske dostojne dupeta moje žene", koje je onomad potegnuo ben aflek, dok je bio ženjen za onu guzatu pevaljku.
    Pa joj, kako bi se pozabavio rešenjem tog ozbiljnog filozofsko-klozetskog pitanja, kupio wc dasku optočenu dijamantima.

Zašto dupe jedne baba-sere koja naplaćuje ulaze u javne wc-e nije dostojno takve klozetske daske?
    Zašto život jedne seljanke (očito?) nije dostojan toga da bude život jedne poluretardirane kokoši paris hilton?

I ova su pitanja mnogima važna. Zbog toga i postoje emisije koje se bave dostizanjem sve većeg dostojanstva u životima paris, benove pevaljke, i njima sličnih.

toaletni leptir fishcrap's Avatar
    ovo "život dostojan čovjeka" mi malo čudno zvuči onako zvučno.. snažno al čudno kao da je čovjek važniji od života kao što je napisala sanja.. zahodski

ovo mi je kao odlična tema za apemana

evo npr.. "čovjek dostojan života" mi zanimljivije zvuči blaže.. ali podmuklije

zato što je moj konstrukt.
    čovek-životinja.
    (kelijeva teorija ličnih konstrukata)
    no, vidi sad kako to (meni) izgleda:

čovjeku u suprotnost (kontrarnost) stavljati životinju bi značilo kako je što? čovjek = "bijelo", a životinja = "crno"?
    pa kad te pitam "što je po tebi život dostojan čovjeka", a ti odgovoriš "svaki život koji čovek provede držeći se čvrsto toga da je čovek" te nadodaješ "suprotno od čoveka je životinja" - to ti je ti je otprilike kao da sam te pitala "što je bijelo?", a ti odgovorila "ono što nije crno".
    kako da, stoga, išta konkretno "dohvatim" iz rečenog?

uvoditi kliničku psihologiju u ovu diskusiju je fine by me, no time što si rekla nisi, zapravo, ništa konkretno rekla (mislim, nisam niti ja, ali to je kod mene normalna stvar ).

što je život dostojan čovjeka, sanja? što znači "držati se čvrsto toga da si čovjek"?

"što je život dostojan muškarca?" i po čemu se to pitanje razlikuje, ako se razlikuje, od pitanja "što je život dostojan žene?"?

kako u priču uključiti materijalno?

persona non gratis
    Keli spada u kliničku psihologiju?
    Damn, al vi tu imate čudne podele.

Ako znaš šta je konstrukt, tvoje je pitanje neprimereno (ja dala konstrukt očekujući da znaš).
    Ako ne znaš:
    ovo s belim i crnim je dobro poređenje, jer suprotan kraj belog jeste crno, a između su sve ostale boje.
    (tako ti je i sa mojim konstruktom)
    S tim što se rečenicom "suprotno od belog je crno" ne govori da je " sve što nije belo crno".
    Valjda je to jasno, a ako nije, onda nećemo o tome razgovarati, jer bi rasprava bila besmislena ako smo na tolikom visokom nivou nerazumevanja.

što znači "držati se čvrsto toga da si čovjek"?
    biti svestan životinje u sebi, i ne dozvoliti joj da ona postane gospodar.

"što je život dostojan muškarca?" i po čemu se to pitanje razlikuje, ako se razlikuje, od pitanja "što je život dostojan žene?"?
    "život dostojan muškarca" je po meni besmislen skup reči, sasvim jednako kao i "život dostojan žene."
    (dakle, dođe mu na isto)

spada. no, pustimo to. nebitno je za daljnu diskusiju.

biti svestan životinje u sebi, i ne dozvoliti joj da ona postane gospodar.
    ma dobro. ta slažemo se po ti(je)m pitanjima, no što to (tebi) konkretno znači? i kako ukombinirati materijalno u cijelu priču?

"život dostojan muškarca" je po meni besmislen skup reči, sasvim jednako kao i "život dostojan žene."
    meni isto, no voljna sam uzeti u obzir kako griješim i čekam da dođe netko pa da mi na tu grešku (u razumijevanju) ukaže.

persona non gratis
    i kako ukombinirati materijalno u cijelu priču?
    iskreno, aj hev no slajtest ajdia vat ju min baj dis.

meni isto, no voljna sam uzeti u obzir kako griješim i čekam da dođe netko pa da mi na tu grešku (u razumijevanju) ukaže.
    bogme u uvodnom postu nisi ostavila taj utisak (da i tebi isto ) a insistiranjem na uvođenju "materijalnog u priču" ne ostavljaš utisak ni da si voljna uzeti u obzir da grešiš

+ Reply to Thread

Tags for this Thread