+ Reply to Thread
Page 3 of 14 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 21 to 30 of 140

Thread: to je ivot dostojan mukarca?

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    materijalno je povezano s time što postoji mogućnost da griješim.

ok, dakle, ti ostaješ na frazeologiji. dobro. nastavit ću, onda, sama (nešto kasnije).

Pitanja za mušku nejač : Što je život dostojan muškarca? Treba li mu auto, dobar posao, stan? Treba li mu da zna kako može jesti u finim restoranima? Treba li mu da zna kako može birati koju će malu roštiljati, ako mu se ćefne? Koliko mu (novaca) treba da bi "imao život dostojan muškarca"?

persona non gratis
    čudno.
    ja za to tvoje mislim da je frazeologija

(alima i fiša ne smatraš muškarcima? )

toaletni leptir fishcrap's Avatar
    Quote Originally Posted by sanja View Post
    čudno.
    ja za to tvoje mislim da je frazeologija

(alima i fia ne smatra mukarcima? )
    moram poraditi na razini svog testosterona očito

Quote Originally Posted by enky View Post
    materijalno je povezano s time to postoji mogućnost da grijeim.

ok, dakle, ti ostaje na frazeologiji. dobro. nastavit ću, onda, sama (neto kasnije).

Pitanja za muku nejač : to je ivot dostojan mukarca? Treba li mu auto, dobar posao, stan? Treba li mu da zna kako moe jesti u finim restoranima? Treba li mu da zna kako moe birati koju će malu rotiljati, ako mu se ćefne? Koliko mu (novaca) treba da bi "imao ivot dostojan mukarca"?
    pa neznam zato bi to bila obiljeja "dostojanstvenog" ivota to ovo ene nebi htjele ?

dostojanstvo mi ima smisla kao neki moralni,etički pojam.. vezano za ljudska prava i povredu istih..

al uvijek mi tu stri to "dostojan" dostojan čega "Gospodine, nisam dostojan da uniđe pod krov moj." - vjerojatno zato zato on nije dostojan toga? ne ponaa se unutar očekivanja mukarca/ene?

ovo to si ti sve nabrojala se lako moe dobiti i bez para.. ode krast,varat,silovat.. dal takav mukarac ivi onda "ivot dostojan mukarca" ?

drugo to me asocira dalje.. npr kad netko kae "sačuvao je svoje dostojanstvo".. jest iskrenost,da se taj netko uspio izboriti za sebe bez da povrijedi druge..

"biti dostojno/a/an nekog ili nečeg" ne mora imati nikakve veze s dostojanstvnom.

opet muljozofiraš.

persona non gratis
    "biti dostojno/a/an nekog ili nečeg" ne mora imati nikakve veze s dostojanstvnom.
    ne mora, ali je vrlo jasno može imati.

Niko nije ni govorio da je to NUŽNO vezano.
    (dakle, jasno smo ti, bez muljozofiranja, i alim i fiš i ja pokazali kako "život dostojan muškarca" nema veze s mozgom )

toaletni leptir fishcrap's Avatar
    pa znam zato mi i nije jasno što to znači jel to znači zadovoljavati norme neke uloge i biti uvjeren i u društvu uvjerenih da radite nešto pametno ?

u ovom slučaju muškarca ili žene ?

nosi lijepo odijelo,budi lijepo ošišan,idi na posao,ne brij dlake ispod pazuha niti na međunožju,pij pivu,navijaj i budi bučna seljačina

mislim da se ni grad i selo nebi mogli složiti oko nekih stvari,što je to dostojanstveno za muškarca.. npr ovaj iz grada će pomisliti obrijati pazuhe.. biti će vrijedan na poslu,imati ženu dijete,bla bla.. donositi pare u kuću - dok ovaj sa sela,koji će isto biti vrijedan i sve to.. na samu pomisao da bi neko muško moglo obrijati pazuhe će se zapitati "kakvo si ti muško" ili još vjerojatnije,bez ikakvog zapitkivanja izraziti direktno svoje mišljenje u obliku "bolesna pederčino,tetkice" i sl

Quote Originally Posted by sanja View Post
    dakle, jasno smo ti, bez muljozofiranja, i alim i fiš i ja pokazali kako "život dostojan muškarca" nema veze s mozgom
    niste.
    vjeruj meni.

persona non gratis
    Quote Originally Posted by enky View Post
    niste.
    vjeruj meni.
    povjerenje se zaslužuje

šalim se, nismo mi tu ništa dokazali.
    samo smo primetili da je konstrukcija besmislena.

ti si ta koja treba dokazati da je smislena.

teret dokaza pada na tebe, draga

koja konstrukcija? "život dostojan muškarca" ili "život dostojan žene"?

mogu se te konstrukcije sagledati i na drugačiji način. mogu postati vrlo smislene. ovisi tko gleda, iz koje perspektive te koliko je sposoban odmaknuti se od kakvog svog zadrtog stava.

pošto ja nemam zadrti stav, pokušati ću dokučiti to, onda, sama.

a vi, vi se i dalje samocementirajte.

persona non gratis
    obe konstrukcije su jedno te isto:
    "život dostojan nosioca određenog polnog organa"

mogu se te konstrukcije sagledati i na drugačiji način.
    ali ti, naravno, nit si navela taj način, niti imaš nameru navesti taj način.
    mogu postati vrlo smislene.
    s tim što, naravno, ti nisi pokazala kako mogu postati smislene, niti kaniš pokazati kako mogu postati smislene.
    ovisi tko gleda, iz koje perspektive te koliko je sposoban
    aha, dakle, jedini "argument" ti je onaj religijski, tipa "zna samo onaj kome je dato da zna"

koliko je sposoban odmaknuti se od kakvog svog zadrtog stava.

pošto ja nemam zadrti stav, pokušati ću dokučiti to, onda, sama.
    zanimljivo, mi iz naše zadrtosti dajemo argumente, i tražimo od tebe da ih oboriš;

ti iz svoje nezadrtosti, stalno ponavljaš jedno te isto

+ Reply to Thread

Tags for this Thread