+ Reply to Thread
Page 6 of 6 FirstFirst ... 4 5 6
Results 51 to 59 of 59

Thread: Ljubi neprijatelja svoga

Tatum's Avatar
    Quote Originally Posted by emanuel View Post
    Razmisljao sam dali da dam teoloski osvrt na ovo skakljivo pitanje, ili da pak dam vlastito svjedocanstvo.odabrao sam ovo drugo jer smatram da je blize ljudima i mozda bolje objasnjava pojam "ljubi svoga neprijatelja".

Bog poznaje svacije srce i ponekad trazi od nas stvari koje ne razumijemo i koje u nerazumijevanju odbijamo uciniti.Poslusnost Bogu daje plodove u zivotu onih koji vjeruju.

Ovo je priča iz stvarnog života i lijepo oslikava da je lakše voljeti nego mrziti.
    Nažalost, ne vide svi smisao oprosta.

Lijepa priča, lijepa poruka.

Da li je to iskustvo promijenilo nešto u tvom kasnijem životu? Opraštaš li sada brže nego prvi puta?
    Ako bih proveo u djelo svu teoriju koju znam, gdje bi mi bio kraj...

Uvijek je lakše teoretizirati i puno pričati, nego "zasukati rukave" i uraditi ono o čemu toliko pričamo.

Emanuele, jako lijepa priča i ima veliku poruku. Hvala što si to podijelio sa svima. Mislim da si svojom gestom pomogao ne samo sebi, već i tom čovjeku da shvati neke stvari. Kako se kaže: amor vincit omnia

Quote Originally Posted by ja_a View Post
    Emanuele, jako lijepa priča i ima veliku poruku. Hvala što si to podijelio sa svima. Mislim da si svojom gestom pomogao ne samo sebi, već i tom čovjeku da shvati neke stvari. Kako se kaže: amor vincit omnia
    Tako je, potpisujem.
    Nema takvog bogatstva kao što je znanje, niti takvog siromaštva kao što je neznanje. - Abi Talib

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Jednog dana shvatio sam da moj susjed ima zaista odvratan hobi.Nacinio bi omcu od zice (sajla od bicikle) u koju je onda hvatao uglavnom macke.Jadne bi zivotinje tukao motkom dok ih nebi zatukao.Tako smo zapravo shvatili zasto je nas macak nestao.Nas susjed ga je vjerojatno zatukao iako je znao da je to nas macak.

Nakon toga znao je cesto ostavljati na ogradi izmedju nasih kuca punevrecice raznog voca za moju obitelj.Vremenom sam zavolio tog covjrka koji mi je otvorio svoje srce i ispricao svoju zivotnu pricu.Bog poznaje svacije srce i ponekad trazi od nas stvari koje ne razumijemo i koje u nerazumijevanju odbijamo uciniti.Poslusnost Bogu daje plodove u zivotu onih koji vjeruju.
    Razmišljao sam danas malo o ovome...

Imao sam psa koji je uginuo sa 16 godina. Cijeli svoj vijek je proveo sa mnom. Da mi ga je susjed zadavio sa žicom i zatukao sa motkom, ne bih imao volje niti želje opraštati mu, a kamoli imati kasnije neke prijateljske odnose sa njim.

Uvijek je lakše teoretizirati i puno pričati, nego "zasukati rukave" i uraditi ono o čemu toliko pričamo.

Ja sam mu se ispricao za sve ruzne rijeci i predlozio mu dfa zaboravimo sto je bilo0 i budemo dobri susjedi.
    Rezultat toga za mene je bio blago receno neocekivan.U ocima tog tvrdog, teskog covjeka pojavile su se suze.Placuci mi je rekao da nisam ja nista kriv, vec da je sva krivica na njemu i zamolio me da mu oprostim.
    I kako je završila priča o tvome mačku? Je li starac nakon svih tih suza priznao da je ubio vašu mačku i izvinio se zbog toga?

Quote Originally Posted by Slap View Post
    I kako je završila priča o tvome mačku? Je li starac nakon svih tih suza priznao da je ubio vašu mačku i izvinio se zbog toga?
    Koliko sam shvatio, ispričao se svojim djelima.

Quote Originally Posted by ja_a View Post
    Koliko sam shvatio, ispričao se svojim djelima.
    Slabo. Gledaj,ako sam dobro shvatio da godinu dana više nije bilo tih zajebancija sa ubijanjem mačaka, tj. starac je primio pozitivan šok od njegove intervencije i jednostavno ja bih starca mučio da se konačno sam otvori i prizna ubijanje mačke i da zatraži izvinjenje. Što se on ima njemu izvinjavati za nekoliko grubih riječi u pozitivnoj intervenciji dok je na njegovoj strani bila grozota ubinjanja i nedjela. Zato se starac i obradovao jer mu je više godilo polovično izvinjenje.

Quote Originally Posted by Slap View Post
    Slabo. Gledaj,ako sam dobro shvatio da godinu dana više nije bilo tih zajebancija sa ubijanjem mačaka, tj. starac je primio pozitivan šok od njegove intervencije i jednostavno ja bih starca mučio da se konačno sam otvori i prizna ubijanje mačke i da zatraži izvinjenje. Što se on ima njemu izvinjavati za nekoliko grubih riječi u pozitivnoj intervenciji dok je na njegovoj strani bila grozota ubinjanja i nedjela. Zato se starac i obradovao jer mu je više godilo polovično izvinjenje.

Sklon sam se složiti sa ovakvim pogledom...

+ Reply to Thread

Tags for this Thread