+ Reply to Thread
Page 8 of 8 FirstFirst ... 6 7 8
Results 71 to 80 of 80

Thread: Lagati drugima = lagati sebi

size="tall"

deceiving or omitting the truth

postoji cijeli vokabular i gramaticki sklop kako iskazati laz izbjegavanjem istine ...
    pravnici vjerojatno to imaju kao predmet na faksu

prava virtuoznaost i vjestina

ukoliko se mamica pravi da sve kuzi al suti
    jer, kao sto Vertigo rece, nekome je to samo aspekt iskazivanja sebe, samo prolazna faza, sve je ok

ljudi koji zive us vome svijetu, cine se da mnogo lazu
    to su djeca s bujnom mastom .. kud bih ja i sto bi bilo od mene da su mene moji roditelji i nastavnici 'raskrinkavali' u mojim fatamorgalnim slikama i prikazima opisima EEK! .. umjesto toga, oni su uzivali u mojim lovackim pricama, a uzivala sam i ja iako sam znala da su neistine

da ja danas dobijem na lottu $500 i hvalim kako sam dobila na lottu - to bi bila laz jer bih preskocila dio istine o tome kako sam potrosila $600 na ulog, znaci iako ne lazem da sam ostvarila dobitak od $500 ---- ja lazem, to vec NIJE bujna masta

ili da sam premijerka i kazem kako se zaposlenost povecala, lagala bih iako je to mozda istina, jer se istovremeno jos vise radnih mjesta zatvorilo
    to se zove nasamariti ljude, a ne laz, jer zapravo je rekla cak i istinu

Vertigo's Avatar
    Eh, to ti se zove: dok je ovaca, bit će i šišanja.

Quote Originally Posted by Vertigo View Post
    Kome se i zbog čega treba opravdavati? Trebao bi se ispričavati zbog svoje prirode?
    'Oh, oprostite, nisam ja htio, ali mene nitko ne pita, malecki se sam diže i spušta bez moga odobrenja'. I sad dođe glupača koja mu to spočitne - a što će drugo nego joj lagati?
    oho, vazno je da je zivko ziv LOL pa to je vise sarmersko sarlatanski, nego neka pravnicko politicarska laz LOL

Vertigo's Avatar
    Quote Originally Posted by todaytonight View Post
    oho, vazno je da je zivko ziv LOL pa to je vise sarmersko sarlatanski, nego neka pravnicko politicarska laz LOL
    Heh, pravno-politička je ako ona očekuje (barem) simetriju. Ali najčešće je situacija takva da jedna strana iz razumijevanja sebe razumije i drugu, a druga o tim stvarima ne razmišlja pa i ne razumije razumijevanje prve. Ovo se malo šalim za simetriju, ali ima i takvih: 'ako je ne radim ovo, onda nećeš ni ti' - osoba ne razumije da 'ja' i 'ti' nismo jedna osoba i da tu ne vrijedi simetrija osim ako je zadana zbog 'mira u kući', itd. Može i ona reći: 'ako ja radim ovo, radi i ti!', samo tada se takvu osoba smatra prolupalom.

Živimo u svijetu 'laži' jer ne znamo istinu a i to je istina koja neke vrijeđa, a onaj koji tvrdi da zna - laže. Laže i kada kaže da drugi laže jer niti on ne zna istinu pa ne može znati da li drugi laže. Osim toga, život u svijetu 'istine' je matematički neizvediv i paradoksalan. Naprosto, to ne bi bio život nego robotika.
    hehe dobar izgovor zlata vrijedi

Heh, pravno-politička je ako ona očekuje (barem) simetriju. Ali najčešće je situacija takva da jedna strana iz razumijevanja sebe razumije i drugu, a druga o tim stvarima ne razmišlja pa i ne razumije razumijevanje prve. Ovo se malo šalim za simetriju, ali ima i takvih: 'ako je ne radim ovo, onda nećeš ni ti' - osoba ne razumije da 'ja' i 'ti' nismo jedna osoba i da tu ne vrijedi simetrija osim ako je zadana zbog 'mira u kući', itd. Može i ona reći: 'ako ja radim ovo, radi i ti!', samo tada se takvu osoba smatra prolupalom.
    ej, ovo je muski nacin razmisljanja ..i to nekog nesparenoga mozga .. ja bih radije rezonirala da ona njemu kaze: "OK samo ti to radi , ne moram barem ja, kad ti to radis."

frendice, imam poziv, moram ici van, uf, a bas sam milsila da cu dotjarati do 100 postova kak sam krenula ..

uzivaj i za mene

Vertigo's Avatar
    ej, ovo je muski nacin razmisljanja ..i to nekog nesparenoga mozga .. ja bih radije rezonirala da ona njemu kaze: "OK samo ti to radi , ne moram barem ja, kad ti to radis."
    Ma nema tu 'ja bi radije 'vako rezonirala'... ti rezoniraš kako ti rezoniraš, ja rezoniram kako ja rezoniram, pa ako je i 'nespareno' i 'muški'. Ljubav=razumijevanje, pa ako je tebi nešto nespareno, onda ne razumiješ, a meni je to signal da ti moram lagati ako želim da ostanemo zajedno. Pitanje je: što će meni takva osoba poput tebe koja me ne razumije i samo mi kvoca? Znači, moja ljubav prema tebi može biti kao ljubav prema nekoj kućnoj životinjici koja mi je odana, ali me ne razumije, a ja joj uzvratim tako što je pogladim i lažem joj kako bi bila sretna.

ej, ovo je muski nacin razmisljanja ..i to nekog nesparenoga mozga .. ja bih radije rezonirala da ona njemu kaze:
    "OK samo ti to radi , ne moram barem ja, kad ti to radis."
    Ma nema tu 'ja bi radije 'vako rezonirala'... ti rezoniraš kako ti rezoniraš, ja rezoniram kako ja rezoniram, pa ako je i 'nespareno' i 'muški'.
    Ljubav=razumijevanje, pa ako je tebi nešto nespareno, onda ne razumiješ, a meni je to signal da ti moram lagati ako želim da ostanemo zajedno. Pitanje je: što će meni takva osoba poput tebe koja me ne razumije i samo mi kvoca? Znači, moja ljubav prema tebi može biti kao ljubav prema nekoj kućnoj životinjici koja mi je odana, ali me ne razumije, a ja joj uzvratim tako što je pogladim i lažem joj kako bi bila sretna.
    ti sebe lazes na kamare
    prvo, da ti je zaista do ljubavi i razumijevanja, onada bi vidjela srz onoga sto sam ti ja bila rekla (tj tome tvom 'njemu'), a to je upravo da te razumijem i da te volim cemu je dokaz moje totalno predanje tebi i nepostojanje mene, stapanje mene u tebi i onome sto ti radis, koje u potpunosti razumijem jer i sama uzivam u onome u cemu uzivas ti .. JA .
    tko "ja"? pa sigurno ne moj intelekt, jer moj mozak sigurno nije taj koji bi mogao imati ikakvoga uzivanja u tvome drdranju na drugu zensku (ili o cemu je vec bilo rijec jucer, ako se vise uopce sjecam, sto sada uopce nije niti bitno . govorimo o principu laganja) .
    tko "ja"? .. pa moje Bice . moja esencija . moja dusa

a ti?
    sto ti radis? optuzujes za nerazumijevanje
    i samo se (podsvjesno) opravdavas za svoje lazi i gradis plodno tlo svojim daljnjim lazima

tvoje je srce vec poprimilo takvu formu da mu dugujes jedan dobar internal reshaping
    zaodjenulo se haljom i pokrilo maskom sekundarnih vanjskih naslaga sacinjenih od rijeci i akcija koji onoga casa kada izadju iz tebe, nisu vise ti (jer svatko moze imati te tvoje rijeci itd) . od toga svega ljubav ne moze doprijeti do tebe, a ljubav je emocija, interna stvar tvoga bica, odmah pored tvojega intelekta

si u panici? naravno da jesi . prijeti ti opasnost da ne postignes ono sto zelis (imati) i da propadnes, da se pretvoris u prah .

srce ti ne radi kako zelis . ti se brzo prešaltavaš na um .
    niti um ti ne radi . panicno se prešaltavaš na svoju slobodnu volju (dusu, na pravu/oga sebe) .

i sto sad radis?!!
    silujes svoju dusu!! ti djelujes na svoju dusu (svjesno), ili pak vec podsvjesno dozvoljavas drugim cimbenicima da imaju upliva i, ti - lažeš!

lažeš svoju dušu!

ti ne znas sto zelis, tvoje zelje su iskrivljene, danas (me) zelis, a sutra vise ne .

ostala je jos samo jedna razina: higher you
    tvoja slobodna volja, jedino iz toga nivoa - NE poznaje laži!!

fizioloski, taj se prostor nalazi izmedju mozga i lubanje, a ispunjen je zrakom
    ispunjen je sa higher power
    zrak predstavlja potpunu slobodu pokreta, slobodu izbora
    nije vatra i ne moze se zaustaviti, nije voda i nemoze poprimiti formu
    to je mjesto odakle ti dolazi osjecaj tvojega pripadanja

back to No 1

zaviri u svoje srce . tamo ces naci mene . neces vise imati potrebe za lazima . neces mene vise vidjeti dosadnom kvocalicom i zivotinjicom koju treba instantno usreciti . reci ces "moja ti" . ne da pripadam tebi i da me posjedujes, vec ona s kojom se identificiras . ona koju si izabrala/o svojim izborom, svojom slobodnom voljom .

you identify, or you don't!
    it is completely up to you: your free will

when you identify:
    => it forces your will to get involved
    => will forces your mind to understand it
    => your mind arouses your emotions
    no need to lie

sorry, sve moje natuknice su na engleskom
    .. enky, jesam l' dobra
    da l' me zenis slijedecega aeona, tamo oko 2150 AD, a moze i onoga drugoga aeona nakon 4300 AD

Vertigo's Avatar
    Evo vidiš, što sam rekao, opet kvocaš. Kad si postala tako čangrizava? Morat ću potražiti mlađu.

Evo vidiš, što sam rekao, opet kvocaš. Kad si postala tako čangrizava? Morat ću potražiti mlađu.
    to se zove sala na svoj racun, ne

+ Reply to Thread

Tags for this Thread