+ Reply to Thread
Page 35 of 35 FirstFirst ... 25 33 34 35
Results 341 to 345 of 345

Thread: Treba li prijatelju reći za nevjeru njegovog/njenog (bračnog) partnera?

Vertigo's Avatar
    Quote Originally Posted by Tatum View Post
    Vertigo, ja sam te potpuno razumjela i nemam te namjeru razuvjervati iako moj post može djelovati tako. A nije tako nego se ja samo nadovežem s novom teorijom. Jasno je da su sve priče iz različitih kuteva drugačije. Pa tako i priče sa sretnim krajevima. A i onaj gornji post koji si kvotala nekom greškom ispada da je moj. Zamisli, koliko poruke u toj grešci...
    ..

Znam da negdje blizu žive bar dvije osobe kojima bi s guštom rekla da ih muž vara...ali, ono...baš s guštom...ali samo zato jer znam da ne bi bilo štetnih posljedica po obitelj nego po njihov napuhani ego... vidiš, ja sam otkrivena zloća..
    Joj oprosti, to sam odgovarala colibri, a kako sam vas obje u jednom postu kvotala ostao mi je taj multikvot, pa sam valjda obrisala prvi koji sam dohvatila misleći da sam brisal tvoj. nešto je trulo u državi danskoj.

colibri's Avatar
    Quote Originally Posted by Vertigo View Post
    Očito ne čita to piem. U primjeru s prijateljicom i dvoje djece sam napisala da ne bih rekla, a u primjeru konkretno moje najbolje prijateljice sam napisala da bih rekla ba zato to znam njeno miljenje i stav o toj stvari. Naime, toliko sam ipak bliska s njom da mi je to poznato. I sigurna sam da bi mi zamjerila da sam znala, a nisam joj rekla. Ja njoj ne bih jer razumijem njen strah.
    Moguce da ne citam dobro ,ne osporavam ,cesto mi je receno ,pa sam na koncu dosla do zakljucka da u tome ima istine. Nije mi uopce u namjeri da te odvratim od tvoga nacelnog stava ili da te savjetujem u ovom slucaju .Direktno si implicirana ,znam kako rezoniras i mislim da znas kada i kako postupiti.

Quote Originally Posted by Vertigo View Post
    Ali to je danas 'in', no ipak ono pozitivno iz njegovog pisanja je to da moda druge makar malo natjera da pogledaju kroz tuđe naočale, pa i naočale onog koji vara.
    Mislim da svaki pogled moze da pridonese i da nas potakne da se sami preispitamo. Ne bi se trebalo nikada u mahu odbaciti necije misljnje.

Quote Originally Posted by Faca View Post
    U stvari ono što želim reći - vaš prijatelj/prijateljica ima pravo znati istinu o situaciji i onda sam odlučiti da li spašavati vezu i ostati zajedno sa tom osobom ili ne. Mislim da ta odluka nije na nama.
    Smatram da je prešućivanje tako nečega u stvari uzimanje tuđe sudbine u vlastite ruke i odlučivanje u njihovo ime o nečemu vrlo ozbiljnom.
    Što ako bi vaš prijatelj ostavio tu osobu nakon što sazna za prevaru? A vi ne kažete. I onda provedu još 10 godina zajedno. I tada sazna. I fajront. A tih 10 godina više nitko ne može vratiti. Zar zaista želite imati na savjesti tako nešto?
    A ukoliko ste rekli istinu tada niste vi osoba koja je uništila tuđu vezu. Uništila ju je ta osoba koja vara, a ne osoba koja je rekla istinu.
    uf. u pravu si. ali isto ne bih rekla. nekako mi se ne petlja u tuđe ivote. a k tome, glasnika uvijek prvog ubijaju. tako da... dvosjekli mač imamo tu (masta jouda spiks).

ema007's Avatar
    Quote Originally Posted by KLOšarka View Post
    uf. u pravu si. ali isto ne bih rekla. nekako mi se ne petlja u tuđe živote. a k tome, glasnika uvijek prvog ubijaju. tako da... dvosjekli mač imamo tu (masta jouda spiks).
    Ne samo da glasnika prvog ubijaju nego se i treba znati nositi sa spoznajom da upravo vaš "glas" znači točku na i za jedan brak pa još ako su tu djeca tim je stvar još puno teža, nije svačija savjest toliko jaka da se nosi s time.
    Ja bih rekla samo bliskim prijateljima ali ne brzopleto i bez promišljanja o posljedicama

Tatum's Avatar
    Ja točno u detalje vidim situaciju da se kojim slučajem odvaim i kaem za nevjere o kojima neto znam. Znam da bi samo ja najebala. Sve bi bilo isto, osim to bi se mene prokazalo kao enturaču koja je ljubomorna i petlja se u tuđi brak.
    Čak predmnijevam( ) da bi se potegla i ruka u zrak, prijetnje , uvrede, napdai na mog mua djecu i to lako moguće i od prevarene ene i od preljubnika pa i od ostalog dijela obitelji...
    Brr, kad se samo pomislim na to, jeza me lovi..

Zapravo, oni sad ba lijepo i idilično ive, on vrlja, ona ne zna i tako..ivot je lijep.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread