+ Reply to Thread
Page 3 of 35 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 21 to 30 of 345

Thread: Treba li prijatelju reći za nevjeru njegovog/njenog (bračnog) partnera?

...
    Quote Originally Posted by Faca View Post
    Smatram da je preućivanje tako nečega u stvari uzimanje tuđe sudbine u vlastite ruke i odlučivanje u njihovo ime o nečemu vrlo ozbiljnom.
    Dok ja smatram kako je bilo kakvo petljanje (u par) ustvari pokuaj uzimanja tuđe sudbine u vlasitite ruke oli popularno zvano - 'igranje Boga'.

chaotic neutral Faca's Avatar
    Nekako imam dojam da svi iz negacijske grupe glasaju protiv istine zato to su u strahu da bi i njih istina mogla jednog dana dohvatiti ako se poele baviti takvim stvarima.

Quote Originally Posted by enky View Post
    Dok ja smatram kako je bilo kakvo petljanje (u par) ustvari pokuaj uzimanja tuđe sudbine u vlasitite ruke oli popularno zvano - 'igranje Boga'.

Davanje informacija drugoj strani nije igranje Boga, otkuda ti to?
    Pa ne kroji im ti sudbinu time to si rekla istinu. Kroje sudbinu oni koji čine (ne)djela a ne oni koji pričaju o tome.

Štoviše, igranje Boga je baš prešućivanje. Jer si time onemogućila donošenje odluke onome tko je žrtva prevare.
    Ta osoba ima pravo saznati istinu i zatim sama odlučivati o sudbini njihove veze.

ema007's Avatar
    Quote Originally Posted by Apemant View Post
    Nekad je teško reći što je 'right thing to do'...

Recimo, što bi napravio da TVOJ prijatelj - prevari npr. svoju ženu? Bi li rekao to njegovoj ženi, recimo?
    Meni je teško samo tako odlučiti što je right thing to do bez da razmišljam o posljedicama koje će snaći te osobe, mislim da je svaki par priča za sebe.
    Od kud mi pravo da vedrim i oblačim nečijim životom bez ikakvog razmišljanja o posljedicama

Quote Originally Posted by ema007 View Post
    Od kud mi pravo da vedrim i oblačim nečijim životom bez ikakvog razmišljanja o posljedicama
    Ja ću poluditi... Pa vedri i oblači onaj koji vara, a ne ti koja si iznjela nedjelo na vidjelo

...
    Faca, a post br. 20? Taj isto ne štima?

(james, mi modovi se odmah skužimo )

ema007's Avatar
    Quote Originally Posted by Faca View Post
    Nekako imam dojam da svi iz negacijske grupe glasaju protiv istine zato što su u strahu da bi i njih istina mogla jednog dana dohvatiti ako se požele baviti takvim stvarima.
    Opet jedna tvoja potpuno neutemeljena pretpostavka.
    Moji prijatelji znaju da volim i želim uvijek čuti istinu.
    Ali kao što sam već rekla više puta, isto tako bih i ja procijenila karakter i stav prijatelja u vezi toga a tek onda odlučila hoću li reći ili ne.

I zašto bi se ti prestao družiti s prijateljem koji je prevario svoju ženu (prevario je nju ne tebe-to je njihov problem), čemu se petljaš u njegovu intimu i uzdizuješ se iznad njega?

Quote Originally Posted by enky View Post
    Faca, a post br. 20? Taj isto ne štima?
    Štima... dakle prema tom postu ako uzimaš sebe kao referentnu točku, ti sama ne želiš saznati istinu od nekoga trećeg o tome da te partner vara.
    Što je ekvivalent guranju glave u pijesak ali valjda imaš svoje razloge za to.

Quote Originally Posted by ema007 View Post
    Opet jedna tvoja potpuno neutemeljena pretpostavka.
    Moji prijatelji znaju da volim i želim uvijek čuti istinu.
    Ali kao što sam već rekla više puta, isto tako bih i ja procijenila karakter i stav prijatelja u vezi toga a tek onda odlučila hoću li reći ili ne.

I zašto bi se ti prestao družiti s prijateljem koji je prevario svoju ženu (prevario je nju ne tebe-to je njigov problem), čemu se petljaš u njegovu intimu i uzdizuješ se iznad njega?
    Zato što želim da moji prijatelji imaju određene moralne standarde. Inače mi nisu prijatelji nego poznanici.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread